В Україні до кінця року планують розгорнути військову дорадчо-тренувальну місію ЄС – Міноборони

Таран сказав, що для початку роботи місії в Україні роблять усе необхідне
Фото: mil.gov.ua
Міністерство оборони України веде роботу з розгортання на території країни військової дорадчо-тренувальної місії Європейського союзу. Про це глава українського оборонного відомства Андрій Таран заявив за підсумками саміту Україна – ЄС, повідомляє пресслужба міністерства.

"Робимо все необхідне, щоб уже до кінця поточного року військова дорадчо-тренувальна місія з площини напрацювання юридичної бази перейшла у стан практичної реалізації на користь як Україні, так і ЄС", – сказав Таран.

Він розповів, що до роботи місії планують залучити 30 постійних радників від ЄС.

"Реалізація такого проєкту дозволить залучити кращі практики і допомогу у процесі реформування системи військової освіти Збройних сил України, що притаманні державам – членам Європейського союзу. У нашому порядку денному дуже чіткі ініціативи, і ті сигнали, які ми подаємо колегам із ЄС, досить позитивно сприймаються. І кроки, які Міноборони робить у ході військової реформи, є інструментом зближення з ЄС", – заявив міністр.

Як ідеться в релізі міністерства, за підсумками запуску роботи місії очікують на створення багаторівневої системи освіти у ЗСУ, впровадження якісної дистанційної освіти, трансформацію управлінських, адміністративних процесів та організаційно-штатних структур військових навчальних закладів.

Контекст:

У середині вересня ЗМІ повідомили, що ЄС розглядає варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії ЄС в Україні. Планують, що у військово-консультативній місії ЄС (EUATM) буде працювати 60 співробітників. Її основна мета – консультувати департамент освіти Міністерства оборони України та Генеральний штаб ЗСУ щодо впровадження плану реформування професійної військової освіти.

В українському МЗС, коментуючи заяви про цю ініціативу, сказали, що українська і європейська сторони дійсно обговорюють різні моделі подальшої взаємодії, серед яких і військово-навчальна місія. У відомстві вважають, що початок такої місії відповідає стратегічним інтересам як України, так і ЄС.

Саміт Україна – ЄС відбувся в Києві 12 жовтня. На пресконференції за його результатами президент України Володимир Зеленський і глава Євроради Шарль Мішель говорили про створення такої місії. ЄС бачить можливості посилити співпрацю з Україною у військовій сфері, зазначав Мішель.