В Україні бракує 2,5 тис. суддів, до кінця року кількість вакансій ще збільшиться – Веніславський
"Дійсно, близько 2,5 тис. вакансій уже, і до кінця року їхня кількість збільшиться. Якраз протидії, які в залі Верховної Ради надавали наші політичні опоненти, свідчать про їхню зацікавленість у тому, щоб судова влада якомога довше залишалася в такому незаповненому, підвішеному стані", – сказав він.
Веніславський вважає, що вакансії вдасться швидко заповнити.
"І конкурси на посади суддів Апеляційного суду, Верховного Суду свідчать про те, що професія судді на сьогодні є досить затребуваною, враховуючи й фінансову складову, і соціальні гарантії. Тому я впевнений, що вакансії будуть заповнені досить швидко професійними суддями", – зазначив він.
Контекст:
Усього в Україні приблизно 7,2 тис. посад суддів у судах усіх інстанцій, ще в січні серед них вакантними було 1,9 тис. посад, повідомляв "Укрінформ". Заступник голови Вищої ради правосуддя пояснював, що зараз не працює Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка займається проведенням конкурсів на посади суддів. Він прогнозував, що в разі, якщо її не запустять, до кінця року дефіцит суддів буде 60%.
3 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ВККС. Посольство США і представництво Європейського союзу у спільній заяві від 16 червня закликали врахувати позицію Венеціанської комісії й надати міжнародним експертам вирішальне право голосу під час формування ВККС.
29 червня Рада ухвалила закон.
Відповідно до закону, ВККС складатиметься із 16 членів. Вісьмох із них хочуть призначити з-поміж суддів або суддів у відставці. ВККС вважають повноважною за умови призначення до її складу не менше ніж 11 членів.
Після того як усіх членів ВККС оберуть, комісія зможе почати процедуру призначення нових суддів до судів загальної і спеціальної юрисдикції. Президент ще не підписав закону.