В Україні випустили документальний фільм про справу Шеремета. Відео
Режисерка Єлизавета Татаріна у співпраці з Національною поліцією України зняла документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета. Коментарі у справі дали перший заступник голови Нацполіціі Євген Коваль, начальник карного розшуку Вадим Дзюбинський, колишній генеральний прокурор Святослав Піскун, експерти-криміналісти, слідчі. Зокрема, заступник начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіціі Віктор Гунько розповів, що з понад 200 камер, встановлених на маршруті руху людей, які заклали вибухівку під авто Шеремета, 50–70% відео дуже низької якості. Це унеможливило ідентифікацію підозрюваних за портретною експертизою. Також правоохоронці з'ясували, що під автомобіль журналіста заклали протипіхотну міну МОН-50. У ній змінили елемент для ураження і використали половинчастий заряд. Із цього слідчі зробили висновок, що людина, яка виготовила пристрій, мала навички поводження з вибухівкою.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, а 25 травня 2020 року відпустив під заставу), військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко (заарештували) і дитяча лікарка та волонтерка Кузьменко (під домашнім арештом).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко й Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.
21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не активувала її.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
18 серпня Кузьменко та Антоненку вручили обвинувальний акт.
Усі троє фігурантів справи свою провину заперечують.