В уряді Угорщини назвали скасування закону Колесніченка–Ківалова загрозою угорській нацменшині

Угорщина очікує, що в український закон "Про освіту" внесуть зміни відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії
Фото: pixabay.com

Скасування закону про засади мовної політики в Україні "внесок у законодавчу невизначеність", заявив прес-секретар уряду Угорщини Золтан Ковач.

Угорщина очікує від України законодавчих гарантій дотримання прав угорської меншини. Про це сказав прес-секретар угорського уряду Золтан Ковач у коментарі "Німецькій хвилі".

За його словами, Угорщина очікує, що в український закон "Про освіту" внесуть зміни відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Також Ковач прокоментував рішення Конституційного Суду України, який визнав неконституційним закон про засади мовної політики (так званий закон Колесніченка–Ківалова).

"Це – ще один внесок у законодавчу невизначеність, скажімо так, загроза для угорської меншини", – сказав він.

28 лютого 2018 року Конституційний Суд України постановив, що ухвалення закону Колесніченка–Ківалова не відповідало процедурі розгляду законопроектів Верховною Радою.

У рішенні, зокрема, ідеться, що законопроект №9073, який розглядали у другому читанні, не мав порівняльної таблиці та висновку комітету, до порядку денного його внесли без повної назви, реєстраційного номера, редакції та ініціаторів внесення.

Крім того, проект проголосували без обговорення у другому читанні, не розглядали поправок і пропозицій народних депутатів, а саме голосування відбувалося з "фізичним перешкоджанням" і з використанням карток депутатів, яких не було в залі засідань.

1 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, коментуючи рішення Конституційного Суду України щодо мовного закону Колесніченка–Ківалова, заявив, що таке не може відбуватися у правовій державі.

"Будь-хто, хто сумнівався, чи справді меншини перебувають під ударом в Україні, тепер дістав відповідь на запитання", – підкреслив Сіярто.