ВАКС призначив заставу народному депутату, якого хотіли позбавити мандата разом із Медведчуком

Слідство підозрює Качного в незаконному збагаченні
Фото: Телеканал Прямий / YouTube

Вищий антикорупційний суд України на засіданні 17 квітня обрав запобіжний захід народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Олександрові Качному, який зараз є членом групи "Платформа за мир" у Верховній Раді. Про це повідомляє "Суспільне"

Качному призначили заставу в розмірі 3 млн грн у справі про незаконне збагачення. 

6 квітня НАБУ і САП заявили про викриття нардепа в незаконному збагачені. Слідство вважає, що він став власником активів загальною вартістю майже 13 млн грн, і це "значно перевищувало рівень його офіційно задекларованих доходів".

На ці кошти він, зокрема, придбав земельну ділянку й котедж у курортному Коблевому (Миколаївська область) і квартиру в центрі Києва площею 132,6 м&³2;. Як дізналося слідство, тільки дизайн-проєкт і ремонт апартаментів коштували понад 5,5 млн грн. Йому оголосили підозру за ст. 368-5 Кримінального кодексу України, яка передбачає до 10 років позбавлення волі із забороною обіймати відповідні посади. 

У суді прокурор просив призначити Качному заставу в розмірі 4207 оподаткованих мінімумів – понад 12,7 млн грн. Суддя задовольнив клопотання частково й призначив 3 млн грн застави. Окрім того, на нардепа поклали обов'язки належно поводитися й прибувати на виклик слідчого прокурора або слідчого судді.

Адвокат нардепа Олег Слободяник сказав, що апеляції не подаватимуть і внесуть заставу.

Контекст:

Качному 57 років, він народився в Київській області. Працював на різних державних посадах, 2010 року його обрали до Київської обласної ради за списком забороненої Партії регіонів, він очолив облраду, у відставку подав 2014-го, після Євромайдану, зазначає рух "Чесно". До нинішнього скликання Ради його обрали за списком ОПЗЖ, був №36 у списку. 

Після того як підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука заарештували (він був головою політичної ради ОПЗЖ), навесні 2022 року в парламент подали проєкт постанови про позбавлення мандатів чотирьох нардепів, серед них були Медведчук і Качний. Проєкту досі не розглянули. Медведчука видали Росії в межах обміну полоненими. 

2021 року Качний стверджував, що на Донбасі на той момент склалася "ситуація, при якій одні українці стоять проти інших".