ВАКС заарештував голову Тернопільської облради з альтернативою застави

Головко може вийти під заставу в розмірі 805 тис. грн
Фото: Тернопільська обласна рада / Facebook
Вищий антикорупційний суд України заарештував підозрюваного у хабарництві голову Тернопільської облради Михайла Головка на два місяці. Про це повідомив портал Zaxid.net 28 червня.

Головко може вийти під заставу в розмірі 805 тис. грн. Народна депутатка Оксана Савчук, яка є членом партії ВО "Свобода", хотіла взяти чиновника на поруки, але суд їй відмовив.

Під час виступу в суді Головко заявив, що нібито не вимагав жодних коштів у місцевого підприємця і волонтера Олександра Ярмоленка.

"Пан Ярмоленко сам домовлявся з ОВА і він намагався втягнути мене в перемовини, я не впливаю на ці процеси, обласна рада не є розпорядником коштів, а проплата коштів залежала виключно від розпорядника. Я ніколи в нього нічого не вимагав, я ніколи не ставив йому жодних умов, він постійно приходив і намагався залучити мене до перемовин з ОВА, я йому пояснював, що не можу вирішити ці питання. [...] Напередодні, коли ми з ним спілкувалися, він сам сказав, що готовий допомогти, я це сприймав як волонтерство, як його бажання допомогти військовим, я так розумію, мова про ці кошти, я думав, це його волонтерські кошти, а це дика підстава і провокація, для мене це був шок", – цитує його портал "Тернополяни".

Також суд сьогодні заарештував Ігоря Дем'янчука, заступника голови Тернопільської ОВА, на два місяці з альтернативою застави в розмірі 805,2 тис. грн.

Контекст:

Про підозру двох заступників голови Тернопільської ОВА та голову облради Головка 26 червня повідомило Національне антикорупційне бюро. Імен чиновників ОВА в бюро не вказували, але народний депутат від "Слуги народу" Андрій Богданець повідомляв, що це заступники голови Тернопільської обласної військової адміністрації Ігор Дем'янчук та Ігор Гайдук.

За даними слідства, вони вимагали приблизно 2,4 млн грн у підприємця за підписання комунальним підприємством Тернопільської обласної ради актів виконаних робіт щодо будівництва та ремонту інфраструктурних об'єктів. Із самого початку в НАБУ інформували, що сума неправомірної вигоди – 1,8 млн грн.

За інформацією правоохоронців, за ці гроші чиновники обіцяли погасити борг Тернопільської ОВА перед фірмою заявника за роботи, які вже виконали і прийняли 2022 року. "Це був їхній "відкат" за повернення боргів перед підприємством", – ідеться у повідомленні НАБУ, оприлюдненому в YouTube.