ВАКС заочно заарештував депутата Київради Трубіцина. У розвідці очікують, що він повернеться в Україну
Вищий антикорупційний суд на засіданні 12 червня задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та змінив запобіжний захід для обраного від "Слуги народу" депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина, якого підозрюють у хабарництві.
Про це пресслужба САП повідомила у Facebook, не згадуючи імені фігуранта. Центр протидії корупції уточнив, що йдеться саме про Трубіцина.
ВАКС заочно заарештував депутата, вирішив стягнути в дохід держави 9,8 млн грн застави з Трубіцина і задовольнив клопотання прокуратури про судове провадження щодо депутата in absentia – за його відсутності.
Запоруку за Трубіцина вносив банкір Яків Кузнєцов, уточнює ЦПК.
Адвокатка із системи безоплатної правової допомоги, яку призначили Трубіцину, була проти задоволення клопотання. Зокрема, вона говорила про те, що ризику того, що Трубіцин переховується, поки не довели, оскільки нібито незрозуміло, чи поважні причини в нього залишатися за кордоном.
На попередньому засіданні ВАКС оголосив Трубіцина в міжнародний розшук. Перед цим депутат кілька разів пропустив засідання суду. За інформацією слідства, 13 травня він виїхав з України в напрямку Польщі. Трубіцин перетнув кордон України на підставі листа, оформленого на бланку Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Лист депутату видали на прохання Сил спецоперацій ЗСУ, уточнив представник ССО. Трубіцин мав виїхати за кордон для забезпечення ССО "спеціальним обладнанням".
В інтерв'ю "Українській правді", яке вийшло 8 червня, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов сказав, що на момент виїзду Трубіцина "ні у прикордонної служби, ні у тих, хто подавав листа, ні у тих, хто його підписував", не було законних підстав не випускати депутата за кордон.
"Але, звичайно, такі речі не повинні повторюватися. Я сподіваюся, що ця людина повернеться і візьме активну участь у діях, пов'язаних із правосуддям. Але, якщо цього не станеться, я не відкидаю, що вона може повернутися в Україну в інший спосіб", – додав Юсов.
Він не став уточнювати, що має на увазі, говорячи про альтернативний спосіб повернення Трубіцина.
"У якийсь інший", – зазначив він, відповідаючи на запитання журналістки.
Контекст:
9 лютого 2022 року НАБУ затримало Трубіцина, а також його помічника. Цього ж дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила депутата про підозру в хабарництві (прокурори заявляють, що викрили його на отриманні 1,39 млн грн неправомірної вигоди). 11 лютого Вищий антикорупційний суд України заарештував Трубіцина з альтернативою 14,9 млн грн застави. 16 лютого у Вищому антикорупційному суді України повідомили, що за депутата внесли заставу.
12 лютого Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави ще чотирьом фігурантам цієї справи.
За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.
Трубіцин вважає кримінальне провадження "політичною розправою за жорстку позицію в Київраді". Він стверджує, що "ніколи й ні від кого не отримував жодних хабарів і не затримувався на одержанні хабарів".
30 травня пресслужба САП повідомила, що прокурори подали до суду клопотання про оголошення в міжнародний розшук Трубіцина, який двічі пропустив судові засідання. "Слідство встановило, що обвинувачений перетнув кордон України 13 травня цього року. На сьогодні місцеперебування обвинуваченого невідоме", – поінформували в САП.
Того ж дня в "Слузі народу" заявили, що відкликають мандат Трубіцина і вже виключили його зі складу партії та фракції в Київраді.