Великими комунальними підприємствами має керувати держава – Шмигаль

Шмигаль упевнений, що Україна готова співпрацювати з інвесторами
Фото: Денис Шмигаль / Facebook
Стратегічні та соціально значущі комунальні підприємства мають залишатися у власності у держави. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 14 червня на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Економіка без олігархів", передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"У підпорядкуванні держави мають функціонувати винятково стратегічно або соціально важливі великі [комунальні] підприємства, які будуть прозоро й ефективно виконувати свої функції. Усі інші об'єкти повинні бути, безумовно, приватизовані... Уже зараз, за інформацією Фонду держмайна, перші об'єкти готові", – зазначив він.

За словами Шмигаля, розблокування "Великої приватизації" – це сигнал до того, що Україна готова співпрацювати з інвесторами для залучення капіталу.

Контекст:

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в міністерстві заявили, що у власності має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.

3 березня 2020 року на той момент прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.

Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.