Великобританія і Франція дозволили Україні бити по РФ далекобійними ракетами Storm Shadow і SCALP – ЗМІ
Франція і Великобританія дозволили Україні бити вглиб російської території за допомогою своїх далекобійних ракет SCALP і Storm Shadow після рішення президента США Джо Байдена дозволити Києву використати ATACMS для ударів по РФ. Про це 17 листопада написала Le Figaro.
The Times 17 листопада повідомляла, що Великобританія після приходу до влади уряду Кіра Стармера в липні зупинила постачання Україні Storm Shadow, імовірно, очікуючи на зняття всіх обмежень на удари українських сил оборони вглиб Росії.
Зазначають, що Великобританія і Франція не знімали заборони для України на удари ракетами Storm Shadow і Scalp британського і французького виробництва по російській території, очікуючи на підтримку такого рішення від США.
Водночас у Білому домі побоювалися загрози ескалації з боку РФ через такий дозвіл. Однак 17 листопада ЗМІ повідомили, що Байден дозволив Україні бити по Курській області американськими ракетами великої дальності ATACMS, куди Росія скерувала північнокорейських військових, яких хоче використовувати у війні проти ЗСУ. Не відкидають, що глава Білого дому може дозволити Україні використовувати ATACMS і в інших російських регіонах.
Колишній глава міноборони Грант Шеппс закликав британський уряд "діяти в односторонньому порядку" без позиції США.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив, що потрібні "дальнобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі РФ застосовує для атак керованими авіабомбами. За словами президента, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції і Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але потрібно не лише дістати дозвіл, а й отримати далекобійну зброю, додав Зеленський 2 вересня.
12 вересня нелегітимний російський президент Володимир Путін заявляв, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "безпосередньо" вступає у війну.