Венедіктова дала Держбюро розслідувань два місяці на усунення недоліків у роботі
Генпрокурорка України Ірина Венедіктова окреслила недоліки в роботі Держбюро розслідувань, серед яких вона назвала кількість проваджень, переданих до суду з обвинувальним актом, і недостатній рівень відшкодування встановлених збитків.
26 жовтня на нараді в генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової обговорили підсумки діяльності Держбюро розслідувань України протягом дев'яти місяців роботи. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.
На нараді були в.о. директора ДБР Олексій Сухачов і його заступники.
Венедіктова окреслила недоліки в роботі бюро, серед яких назвала кількість проваджень, переданих до суду з обвинувальним актом, недостатній рівень відшкодування встановлених збитків, завданих корупційними правопорушеннями, відсутність системного викриття злочинних вертикалей, ідеться в повідомленні.
"Стосовно вашої підслідності, ви мусите проводити системну роботу з викриття злочинних схем, де є правоохоронці, які "кришують" цілі галузі. Потрібно блокувати корупційні вертикалі знизу до верху. Це системні болі і хвороби держави. Треба працювати й давати реалізації. Кожного дня ви отримуєте зарплату не заради процесу, а заради результату", – сказала Венедіктова.
Вона дала керівництву ДБР два місяці на те, щоб "скорегувати роботу на вказаних напрямах і усунути виявлені недоліки".
Державне бюро розслідувань розпочало свою діяльність 27 листопада 2018 року, це центральний правоохоронний орган України, завдання якого полягають у розслідуванні кримінальних справ, у яких фігурують правоохоронці, судді та високопосадовці.
Повноцінного керівника в бюро немає із 17 березня 2020 року, коли очільницю відомства Ірину Венедіктову призначили генпрокуроркою.
Відповідно до закону України 794-VIII "Про Державне бюро розслідувань", нагляд за ДБР під час проведення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування здійснює генеральний прокурор України безпосередньо і через уповноважених ним прокурорів.