Венедіктова дійсно включила себе до складу групи, що курирує справу, у якій, імовірно, фігурує Татаров – Офіс генпрокурора
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова дійсно внесла себе до складу групи, яка здійснює процесуальне керівництво в розслідуванні кримінального провадження про хабар за одержання недостовірної експертизи про розмір збитків, завданих Нацгвардії.
Про це пресслужба Офісу генпрокурора (ОГП) повідомила 3 грудня.
"У зв’язку з тим, що справа набула резонансного статусу, із метою забезпечення швидкого, повного, неупередженого, всебічного та ефективного дослідження всіх обставин кримінального провадження, генеральним прокурором дійсно було прийнято рішення про включення генерального прокурора до складу групи", – ідеться в релізі.
Окрім цього, до складу групи прокурорів ввели в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максима Грищука, старшим групи визначили начальника управління САП Андрія Довганя.
Національне антикорупційне бюро заявляло, що Венедіктова зробила це таємно, унаслідок чого детективи НАБУ і прокурори САП не змогли повідомити про підозру одного з фігурантів. Головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов писав, що Венедіктова призначила себе процесуальним керівником у цій справі, чим зірвала операцію із затримання заступника глави Офісу президента Олега Татарова.
"Дії генерального прокурора, відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України, не потребували жодних узгоджень – із жодною особою або органом досудового розслідування", – пояснили в Офісі генпрокурора.
Заміна складу групи прокурорів не впливає на проведення слідчих дій у межах розслідування, додали в ОГП.
Кримінальне провадження, у межах якого ведуть розслідування давання хабаря за недостовірну експертизу, було відкрито ще 2019 року. Головного його фігуранта – колишнього народного депутата й ексдиректора компанії "Укрбуд" Максима Микитася – підозрюють у махінаціях із закупівлею квартир для Нацгвардії.
За версією слідства, Нацгвардія і компанія-забудовник Микитася "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс – там Нацгвардія мала отримати 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Експертиза засвідчила, що вартість квартир на околиці на 81 млн грн менша за ту, у яку оцінили квартири на Печерську.
Микитасю інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем). Загалом у справі фігурує восьмеро осіб.
1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив надання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську та на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві.
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, переговори про хабар міг вести Татаров.
Микитась, за даними ЗМІ, уклав угоду зі слідством і дав свідчення проти Татарова. 2 грудня НАБУ поінформувало, що екснардеп відшкодував державі 50 млн грн збитків, того самого дня відбулося засідання суду у справі Микитася. ЗМІ пишуть, що екснардепу замінили запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт, і він покинув СІЗО.