Венедіктова: Україна готує клопотання про екстрадицію 28 найманців ПВК "Вагнер"
Генпрокурорка України Ірина Венедіктова після розмови з її білоруським колегою Олександром Конюком зазначила, що органи досудового розслідування готують клопотання про екстрадицію 28 затриманих найманців ПВК "Вагнер", підозрюваних в участі у збройному конфлікті на Донбасі на боці проросійських бойовиків.
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова під час телефонної розмови обговорила з генеральним прокурором Білорусі Олександром Конюком передання Україні 28 затриманих найманців приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер". Серед них – дев'ять українців, розповіли в Офісі генпрокурора України 6 серпня.
"Генпрокурор зазначила, що наразі органом досудового розслідування готуються клопотання про їх екстрадицію, після отримання яких Офісом генпрокурора будуть направлені відповідні запити до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь", – повідомили в Офісі генпрокурора.
Конюк повідомив, що рішення про видання зазначених осіб ухвалять після надходження запитів білоруській стороні.
Про затримання 33 росіян, які є членами ПВК "Вагнер", влада Білорусі повідомила 29 липня. Понад 10 із них занесено до списку українського сайта "Миротворець" як учасників збройного конфлікту на Донбасі на боці проросійських бойовиків. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальну справу за статтею про підготовку терактів, згодом повідомляли, що їх підозрюють у підготовці масових заворушень.
У Радбезі Білорусі заявили, що РФ не повідомляла про перекидання сил ПВК через Білорусь.
Посол РФ у Білорусі Дмитро Мезенцев повідомив, що 33 затримані є співробітниками приватного охоронного підприємства, які прямували транзитом у Стамбул, але спізнилися на рейс. Як уточнив керівник Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич, деякі з найманців ПВК "Вагнер" заявили на допитах, що хотіли поїхати у Стамбул подивитися на собор Святої Софії.
4 серпня під час звернення до народу Лукашенко закликав Росію припинити брехати через засоби масової інформації. "Це все брехня! Цих людей – вони дали свідчення – скерували спеціально до Білорусі. Команда була "чекати". Квитки, куплені на Стамбул, – це легенда", – заявив він.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 6 серпня сказав, що офіційно Білорусь не повідомляла Україну про згоду передати затриманих найманців приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", частина яких підтримувала бойовиків на Донбасі.
Засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон після інтерв'ю з Лукашенком 5 серпня повідомив "Радые Свабода", що президент Білорусі обіцяв дати "зелене світло" правоохоронцям на передання найманців у Росію та Україну.