Верещук: Я розуміла, що будуть стріляти у спину свої. Що буде чорний піар. Так і сталося
Керівник київського осередку "Слуги народу" Микола Тищенко пропонував вести на вибори до Київської міської ради людей, на яких не потрібно було шукати компромат, оскільки все було "як на долоні", розповіла нардепка від цієї політичної сили, екскандидатка в мери Києва Ірина Верещук.
Нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук, яка на місцевих виборах балотувалася на посаду мера Києва, заявила, що їй довелось докласти значних зусиль, щоб не допустити потрапляння до виборчого списку партії на вибори до Київської міської ради кількох політиків, яких пропонував керівник київського осередку "Слуги народу" Микола Тищенко. Про це вона сказала в інтерв'ю виданню LB.ua, опублікованому 16 листопада.
"Яких зусиль мені вартувало, щоб не дати пройти до Київради людям, яких пропонував пан Тищенко. І відкрити двері, наприклад, [юристці] Ані Маляр, [громадській активістці] Жені Кулебі, [викладачці Національного авіаційного університету] Ксенії Семеновій. Для нормальних людей, які готові працювати і вкладатися в роботу, на жаль, це не дуже спрацювало", – зазначила Верещук.
Політикиня додала, що багато кандидатур від Тищенка її не влаштовувало.
"Насправді там була купа прізвищ, на яких навіть не треба було робити окремих довідок, шукати компромат – усе як на долоні, – підкреслила вона. – Не можу сказати, що у мене була квота у плані кількості. Але я мала право вето на певні кандидатури. Ми просто сідали утрьох – Корнієнко, Тищенко і я – і пропонували свої кандидатури. Плюс кожен із мажоритарників по Києву також подавав своїх. Звісно, кожен намагався довести, що його кандидатура є більш гідною. У мене як таких кандидатур не було – були параметри. Лекала. Ці люди мають бути професійними, не мають бути помічниками, секретарями, пов'язаними з якимись корупційними оборудками в Києві. Це мали були люди незаангажовані, професійні та патріотичні. Я про це говорила президентові".
За словами Верещук, "Слуга народу" не може собі дозволити "договорняки", як старі партії.
"Моє завдання було зробити так, щоб хороші люди в Києві бачили, що вони не одні. Що хтось готовий боротися за це все і вийти із саперною лопаткою проти танків. Я розуміла, що будуть стріляти у спину свої. Що буде чорний піар. Так і сталося. Я знала, що мені ніхто не подарує перемоги на праймеріз. Що ті, хто називає себе колегами, насправді налаштовані антагоністично", – заявила нардепка.
25 жовтня на всій території України, крім анексованого Криму та окупованих районів Донецької й Луганської областей, вібулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше провели за новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками. За інформацією Центрвиборчкому України, явка становила 36,88% (у Києві – 34,42%).
За чинного мера Києва Віталія Кличка на виборах столичного мера проголосував 365 161 виборець, або 50,52%, він переміг у першому турі. Друге місце на виборах посів колишній голова Київської міської державної адміністрації, кандидат від "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Попов, за якого віддало голоси 68 757 киян.
У п'ятірку лідерів увійшли:
- Сергій Притула ("Голос") – 56 900 голосів;
- Олексій Кучеренко ("Батьківщина") – 45 823 голоси;
- Ірина Верещук ("Слуга народу") – 39 321 голос.
Загалом у виборах взяло участь 20 кандидатів.
До Київради "Слуга народу" провела 12 депутатів, писав сайт "КиевVlast".