Верещук: Навіть не всі сателіти Росії з колишнього СРСР поводяться так, як керівництво Угорщини. Хочеться дешевого російського газу чи нашого Закарпаття?
Віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук 22 березня у Facebook розкритикувала владу Угорщини, яка відмовилася підтримати санкції ЄС проти Росії та введення безполітної зони над Україною.
"Навіть не всі сателіти Росії з колишнього Радянського Союзу поводяться так, як це зараз робить офіційне керівництво Угорщини. Усе це викликає неприємне здивування насамперед в українських угорців, багатьох із яких я знаю особисто. Санкції не підтримують. Зброю не тільки не дають, а й не пропускають через свою територію поставки зброї від інших країн. Фактично на все кажуть: "Ні". Ще трішки – і риторика офіційного Будапешта буде відверто проросійською. Що це? Хочеться дешевого російського газу? Чи, може, хочеться нашого Закарпаття?" – зазначила Верещук.
Вона сумнівається, що населення Угорщини підтримує політику своєї влади щодо України.
"А народ Угорщини дійсно хоче роль тих, хто намагається вдарити нас ножем у спину у важкий для нас час? Заради чого? Заради подачок від росіян? У цьому цивілізаційному протистоянні Угорщині навряд чи вдасться переморгуватися з росіянами та ще й потихеньку наживатися на проблемах сусіда. Треба просто спокійно встати на бік цивілізованого світу. Не повторювати помилок Другої світової, коли Угорщина зробила неправильний вибір. Так, правильний вибір завжди важкий спочатку, але він тому і правильний, що з ним легко потім", – наголосила міністерка.
Контекст:
21 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не підтримає ні введення санкцій Євросоюзом проти постачання енергоносіїв із Росії, ні введення безполітної зони в Україні, ні відправлення туди миротворчої місії, а також не постачатиме Україні зброї.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також виступав проти обмеження імпорту російських енергоносії. "Хоча ми засуджуємо збройний наступ Росії і засуджуємо війну, ми не дозволимо, щоб угорські сім'ї розплачувалися за війну, і тому санкції не мають поширюватися на видобування нафти й газу", – заявив політик.