Верещук про зустріч Байдена з Путіним: Ще триває війна інтерпретацій

Ірина Верещук: Ми сформуємо ті меседжі, які почує і український народ, почують у Кремлі і, звичайно, наші союзники і партнери в НАТО і США
Фото: пресслужба Ірини Верещук
Щоб підсумки женевського саміту президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна були корисними для України, політики та експерти мають сформулювати свою позицію щодо нього і донести її як українському суспільству, так і за межами країни, заявила в ефірі програми "Ток-шоу №1 Василя Голованова" на телеканалі "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу", членкиня комітету ВР із питань нацбезпеки і оборони Ірина Верещук.

"Щоб ця зустріч була корисною, зараз триває війна інтерпретацій. Почалося формування наративів. От ми з вами зараз за нашої доброї волі, досвіду і бажання скорегувати ці наративи маємо попрацювати, щоб контекст був для нас корисним. Президент [України Володимир] Зеленський говорить про те, що ми хочемо визначеності, ми чекаємо кроків і реальних меседжів, які дадуть нам визначеність. Отже, нам зараз треба сформувати позицію – і влади, і суспільства, оскільки ми всі є учасниками процесу – і ми сформуємо ті меседжі, які почує і український народ, почують у Кремлі і, звичайно, наші союзники і партнери в НАТО і США", – підкреслила політикиня.

Відео: Україна 24 / YouTube

Контекст:

16 червня Байден у Женеві провів першу зустріч із Путіним на посаді глави Білого дому. Саміт відбувся на віллі XVIII століття, обгородженій барикадами і колючим дротом. За підсумками зустрічі обидва лідери провели пресконференції.

Байден заявив, що обговорював із Путіним теми прав людини, територіальну цілісність України, кібербезпеку, гуманітарну ситуацію в Сирії, створення Іраном ядерної зброї, статус Арктики як мирного регіону. Він передав Путіну перелік із 16 критично важливих структур, які мають бути захищеними від кібератак. Президент США переконаний, що Путін не хоче холодної війни.

Російський лідер сказав, що країни домовилися повернути послів у столиці РФ і США. Він назвав перемовини конструктивними і заявив про "зірниці довіри, які промайнули".