Верещук розповіла про шанси Вітренка обійняти посаду міністра енергетики

Ірина Верещук: Якщо він покаже, що є рішення, і ці рішення швидко приймаються, і вони дійсно стали ефективними, і люди це відчують – ми будемо готові це питання розглядати
Фото: пресслужба Ірини Верещук
Народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук наголосила, що ймовірність призначення нинішнього виконувача обов'язків глави Міненерго Юрія Вітренка на цю саму посаду на постійній основі залежить від ефективності його дій найближчим часом.

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра енергетики України Юрій Вітренко зможе обійняти цю посаду на постійній основі лише якщо доведе під час роботи у статусі в.о., що він може ухвалювати ефективні рішення, розповіла в ефірі телеканала "Рада" народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук. Фрагмент відео політикиня опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

"Під час наради із прем'єр-міністром, на якій був присутній і виконувач обов'язків міністра енергетики пан Вітренко, наш керівник фракції Давид Арахамія зазначив, що призначення чи не призначення пана Вітренка і внесення такого голосування до залу залежатиме від того, як він зараз продемонструє свої лідерські якості та вміння управляти у кризовій ситуації. Якщо він покаже, що є рішення, і ці рішення швидко приймаються, і вони дійсно стали ефективними, і люди це відчують – ми будемо готові це питання розглядати. В іншому випадку жодних шансів у Вітренка немає і не буде", – пояснила Верещук.

21 грудня стало відомо, що Вітренко претендує на посаду заступника міністра енергетики України. Того самого дня на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів його призначили першим заступником міністра, поклавши на нього обов'язки т.в.о. глави відомства. Із цієї посади звільнили Ольгу Буславець.

15 грудня Вітренко проходив співбесіду із президентом Володимиром Зеленським та депутатами від "Слуги народу". 17 грудня комітет Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг не підтримав його призначення на посаду першого віцепрем'єра – міністра енергетики України. Того самого дня Рада відмовилася підтримати кандидатуру Вітренка. "За" проголосувало 186 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Парламент планує повернутися до цього питання в січні, розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Сам Вітренко заявив, що залишається відкритим до пропозицій щодо роботи в уряді.

Вітренко співпрацював із "Нафтогазом" із 2002 року. Він був радником керівників компанії, у 2004–2005 роках працював начальником одного з відділів НАК. 2014 року повернувся в "Нафтогаз", був директором із розвитку бізнесу, з 2018-го був виконавчим директором. Брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України у спорах із "Газпромом" про закупівлю та транзит російського газу. Він завершив роботу в компанії в липні 2020-го.