Верещук: Запозичення – це добре, але у нас і так кожна третя гривня запозичена
Бюджет в Україні був бездефіцитним у 2000-му і 2001 році, відтоді дефіцит тільки зростав, розповіла народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.
Дефіцит державного бюджету можна скоротити, якщо зменшити витрати на державний апарат і зарплати членам наглядових рад, заявила в коментарі телеканалу "Наш" народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.
"Запозичимо – це все добре, але у нас і так кожна третя гривня запозичена. Ви бачите, як важко йдуть зовнішні запозичення. Суспільство в цілому не толерує таких великих запозичень. Ми запозичуємо все життя. Я подивилася, коли бюджет був бездефіцитним. Це 2000-й і 2001 роки. Зараз у нас постійний дефіцит зростає. Так, у нас пандемія коронавірусу, це виключні обставини, але коли 270 млрд грн дефіциту, плюс гарантій держави ще 71 млрд грн. Усього бюджет – 1 трлн, – сказала політикиня. – Треба зробити так, щоб ми зменшили видаткову частину, але не за рахунок соціальних виплат, пенсій і зарплат, а за рахунок державного апарату, зарплат наглядових рад, які виплачуються їм із бюджету... Витрати мають іти на розвиток, а ми їх фактично проїдаємо".
Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік на засіданні 14 вересня. Рада планує розглянути проєкт держбюджету в першому читанні 18 вересня.
Законопроєкт про державний бюджет України депутати розглядають за процедурою трьох читань. Крайній термін затвердження документа – 1 грудня.
Доходи в бюджет на 2021 рік передбачають на рівні 1,071 трлн грн, а витрати – у межах 1,35 трлн грн. Основний приріст доходів бюджету очікують завдяки ефективному адмініструванню податку на додану вартість (ПДВ). Курс, на основі якого вирахувано основні показники бюджету, закладено на рівні 29,1 грн/$.