Верховна Рада проголосувала за усунення неузгодженості в законі про деокупацію Донбасу
Народні депутати проголосували за внесення технічних правок до законопроекту про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу.
6 лютого Верховна Рада на вечірньому засіданні проголосувала за усунення неузгодженості в ухваленому в січні 2018 року законопроекті (№7163) про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях. Рішення ухвалили 228 голосами народних депутатів.
Секретар комітету з національної безпеки й оборони Іван Вінник перед голосуванням пояснив, що уточнення винесли на розгляд Верховної Ради за рішенням профільного комітету і вони є суто технічними, передає кореспондент "ГОРДОН".
Зокрема, комітет вніс зміни до перехідних положень про військово-цивільні адміністрації. Зі статті 7 законопроекту прибрали частину 2, за якою дія закону поширюється на період АТО і 6 місяців після її завершення, однак не більше ніж на три роки з дня набуття чинності закону.
Також замість слів "управління зовнішньої розвідки України" будуть використовувати фразу "розвідувальні органи України", а поняття "інваліди" замінили на "особи з інвалідністю".
Законопроект №7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" ухвалили 18 січня 280 голосами. Його підтримали всі фракції, окрім Опозиційного блоку і групи партії "Відродження".
Відповідно до законопроекту, межі та перелік територій, тимчасово окупованих у Донецькій і Луганській областях, визначає президент України. Він же призначає командувача Об'єднаних сил, які будуть залучати до заходів із гарантування національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ на Донбасі.
Нардепи від Опозиційного блоку Юрій Бойко, Олександр Вілкул та Михайло Папієв заявили, що законопроект про реінтеграцію ухвалили з порушеннями регламенту та ініціювали його скасування. Однак 6 лютого на ранковому засіданні ВР не підтримала цієї ініціативи.
Парубій заявив, що тепер може підписати законопроект про реінтеграцію.