Верховний Суд залишив без руху позов у зв'язку із закриттям каналів Козака

Позов надійшов до Касаційного адмінсуду 15 лютого
Фото: Верховний Суд / Facebook
Верховний Суд залишив без руху для усунення недоліків одну із заяв, які оскаржують указ президента України Володимира Зеленського про санкції проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака і телеканалів із пулу нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду залишив позов ТОВ "Новини 24 години" про застосування до нього санкцій без руху для усунення недоліків. Про це 17 лютого повідомила пресслужба суду у Facebook.

15 лютого в Касаційний адмінсуд надійшов позов від ТОВ "Новини 24 години" до президента України Володимира Зеленського, у якому позивач просив визнати протиправним та нечинним п. 7 указу президента від 2 лютого про введення санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та належних йому телеканалів ZIK, "112 Україна" і NewsOne.

"Ухвалою від 16 лютого у справі №9901/34/21 позовну заяву ТОВ залишено без руху і позивачеві встановлено строк для усунення недоліків. Рішення мотивоване тим, що кошти, перераховані позивачем на сплату судового збору, не надійшли на відповідний казначейський рахунок, а тому йому необхідно надати докази, що підтверджують надходження коштів про сплату судового збору за подання позовної заяви", – зазначили в повідомленні.

У суді наголосили, що позивач не вказав достатніх підстав, які підтверджують необхідність і доцільність залучення третіх осіб, котрі не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на боці відповідача – Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Верховної Ради.

ТОВ "Новини 24 години" – одна з юросіб, пов'язаних із Козаком.

Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо Козака і належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne. За даними видання ZN.UA, санкції проти Козака і пов'язаних із ним юридичних осіб ввели після розслідування спецслужб, під час якого встановили схеми з постачанням вугілля з окупованих територій України.

Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п'ять років. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що йдеться про канали з так званого пулу голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. Їх "досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні", підкреслив Подоляк.

Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.

Козак придбав NewsOne і "112 Україна" наприкінці 2018 року, ZIK – улітку 2019-го. Зеленський 2019 року заявляв, що Козак і Медведчук – це "одна історія" в контексті володіння українськими телеканалами.