"Ви шпигун?" Єльченко заявив, що на запитання про війська РФ у Криму Карасін відповів йому як у фільмі "Ад'ютант його високоповажності"
Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив у березні 2014 року тодішньому українському послу у РФ, постпреду України в ООН Володимирові Єльченку, що МЗС Росії не відповідає на запити українського зовнішньополітичного відомства щодо військ РФ у Криму, тому що "така лінія". Про це Єльченко розповів в Оболонському районному суді Києва.
Постпред України при ООН Володимир Єльченко заявив під час допиту в Оболонському районному суді Києва, що заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін відповів йому як герой фільму "Ад'ютант його високоповажності" на запитання, чи є у Криму російські війська, передає кореспондент "ГОРДОН".
У березні 2014 року Єльченко був українським послом у Москві.
"Своїми каналами ми отримували інформацію, що щонайменше кілька десятків спецрейсів було російської авіації, переважно в аеропорт Бельбек, і зрозуміло, що доставляли не порожніми, ці рейси привозили додаткові сили. Але знову-таки – російська сторона це заперечувала", – сказав Єльченко.
За його словами, 8 березня він особисто говорив у російському МЗС із Карасіним.
"Я під час цієї зустрічі ще раз його запитав: "Скажіть чесно, є ваші військові у Криму чи ні?" Він відповів, якщо ви пам'ятаєте, є такий фільм "Ад'ютант його високоповажності". Там хлопчик запитує: "Павле Івановичу, ви шпигун?" А він відповів: "Бачиш, Володю..." Так і в мене було... У його очах я побачив: так, там є військові", – розповів Єльченко.
Дипломат додав, що запитав Карасіна, чому МЗС Росії не відповідає на запити українського зовнішньополітичного відомства стосовно додаткових військ Росії у Криму. "Він сказав, що така їхня лінія", – заявив Єльченко.
В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича у держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.