"Вибачення – до одного місця". Фігурантка справи Шеремета Кузьменко сказала, чи готова до вироку

Кузьменко: Офіційні вибачення, певно, потрібні суспільству
Фото: ЕРА
Дитяча кардіологиня й волонтерка Юлія Кузьменко, яку поліція підозрює в участі у вбивстві журналіста Павла Шеремета, хоче, щоб ця історія завершилася. Про це вона заявила "Буквам" в інтерв'ю, яке опублікували 13 квітня.

"Мені все одно. Усі чомусь так люблять говорити, чи достатньо вибачень. Я, певно, скажу й за себе, і за Андрія [Антоненка, ще одного фігуранта справи, він перебуває під арештом]. Ці вибачення – до одного місця. Я б хотіла, аби це все закінчилося. Аби відшкодували те, що я півтора року не працюю, вісім місяців була в тюрмі", – сказала вона.

За словами кардіологині, вона хотіла б "забути про все це, як страшний сон".

"А офіційні вибачення, певно, потрібні суспільству. Бо є потерпілі у справі Шеремета – це Павло і його рідні, друзі й колеги. А ми – потерпілі від справи Шеремета. Це ми, наші родини, друзі, колеги й суспільство. Яке спостерігає за кривосуддями й втрачає віру у справедливість", – пояснила Кузьменко.

На запитання, чи готова вона до вироку, вона відповіла: "Мабуть, ні".

"Я розумію, яким він може бути. І до цього неможливо бути готовим. Коли ти розумієш, що не винен. Коли ти знаєш, що цього не робив. І з точки зору логіки в тебе запитання – а з якого переляку мені має бути вирок? За що? За те, що десь ходять реальні вбивці? Що вони радіють, дивлячись на те, що відбувається з нами? Чому я маю бути до цього готова?" – заявила Кузьменко.

Контекст:

Юлія Кузьменко – професійна педіатриня-кардіологиня, волонтерка й військова лікарка. Активно підтримувала Євромайдан. У 2019 році стала підозрюваною у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета разом із музикантом і добровольцем Андрієм Антоненком та військовою медсестрою Яною Дугарь. Свою причетність до злочину вони заперечують.

Усіх трьох заарештували. У серпні 2020 року суд змінив Кузьменко запобіжний захід на домашній арешт.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.

22 травня 2020 року поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.

Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, що судити Антоненка, Дугарь і Кузьменко будуть за участю присяжних. Перше засідання по суті відбулося 28 вересня.