Виборче законодавство, антикорупційний суд і ринок землі. Посли G7 визначили пріоритетні реформи в Україні для підтримки 2019 року

Посли G7 визначили пріоритетні реформи для підтримки 2019 року
Фото: EPA

Група послів "Великої сімки" із підтримки реформ в Україні визначила пріоритети для роботи 2019 року в таких напрямах, як верховенство права та боротьба з корупцією, оборона і безпека, ефективне управління, економічний та людський розвиток.

Група послів "Великої сімки" із підтримки реформ в Україні визначила список пріоритетів на 2019 рік, коли у G7 головуватиме Франція. Про це повідомляють у Twitter групи.

"Група послів G7 із підтримки реформ в Україні відзначає поступ у реформуванні, здійснений, починаючи з 2015 року, та докладатиме й надалі зусиль для подальшого просування цих реформ. Вона визначила ключові реформи, на які буде спрямована її підтримка протягом головування Франції у G7", – ідеться в повідомленні.

У сфері верховенства права і боротьби з корупцією посли відзначили створення в Україні 2019 року антикорупційного суду; посилення можливостей антикорупційних інституцій та підвищення рівня довіри до них; завершення оновлення складу Верховного Суду; боротьбу з безкарністю та посилення незалежності суддів; реформу Генпрокуратури; реформи, спрямовані на захист преси та персональних даних.

У сфері оборони і безпеки пріоритетними посли вважають імплементацію закону про нацбезпеку; продовження реформ сектору громадської безпеки; підвищення прозорості звітності про тендерні закупівлі у сфері оборони та безпеки; модернізацію СБУ.

Окрім цього, посли визначили пріоритетними реформу децентралізації, посилення повноважень Центральної виборчої комісії, реформування виборчого законодавства.

У сфері енергетики посли вважають важливими реформування енергетичного сектору; продовження процесу приватизації та поліпшення управління у держпідприємствах; збереження стабільної фіскальної політики; дотримання умов, зазначених у програмах ЄС та Міжнародного валютного фонду; реформу податкової та митної служб; запровадження земельної реформи, виконання угод про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі; поліпшення бізнес-клімату, сприяння надходженню інвестицій.

Крім цього, у G7 вважають пріоритетними у сфері людського розвитку реформу освіти в Україні; продовження реформи охорони здоров'я; поліпшення системи соцзахисту; захист людей, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, та інтеграцію гендерної рівності в порядку денному реформ.

Групу G7 із підтримки реформ в Україні було створено 2015 року для забезпечення прогресу в реформах за допомогою порад та підтримки.

Директор Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук в інтерв'ю "Громадському радіо" в березні 2018 року розповідала, що формат послів G7 щодо підтримки реформ застосовують тільки до України.