Військова прокуратура почала досудове розслідування за фактом нападу на голову Вищої ради правосуддя
У військовій прокуратурі України розглядають версію нападу на голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, пов'язану з його професійною діяльністю.
Військова прокуратура України розпочала досудове розслідування за фактом нападу на голову Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігоря Бенедисюка. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
"Серед версій, які перевіряє орган досудового розслідування, – перешкоджання його професійній діяльності як державного діяча", – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі зазначають, що напад на Бенедисюка та його дружину вчинили представники громадського руху "Традиція і порядок", колишнього батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Гарпун".
Повідомляють, що "13 агресивно налаштованих осіб у балаклавах" заблокували автомобіль голови ВРП і погрожували йому завданням тілесних ушкоджень. Зазначають, що Бенедесюк викликав поліцію, що ще більше розлютило групу активістів.
"Побачивши, що життю та здоров'ю його та дружини загрожує реальна небезпека, Ігор Бенедисюк здійснив із наявної у нього нагородної вогнепальної зброї один попереджувальний постріл. Тільки після цього група осіб відійшла на безпечну для всіх учасників події відстань і напад було припинено", – ідеться в повідомленні прес-служби.
Прокуратура зазначає, що слідство вже встановило групу у складі 13 осіб. Їх викликали повістками до слідчого військової прокуратури Київського гарнізону.
Наразі призначені і тривають експертизи, слідчі експерименти, допитують свідків, здійснюють огляд відеокамер, які були розташовані біля місця події.
20 березня президент України Петро Порошенко засудив напад на Бенедисюка. На його думку, це "не що інше, як спроба зірвати судову реформу, законсервувати той неприйнятний стан справ, залякати суддів і тих, хто бере участь у реформуванні Верховного Суду".
Увечері 17 березня активісти молодіжного руху "Традиція і порядок" прийшли до будинку Бенедисюка зі звинуваченнями його в корупції. Суддя застосував зброю. Про це повідомив один із учасників конфлікту Євген Карась.
У Вищій раді правосуддя заявили, що на Бенедисюка напали понад 10 осіб у балаклавах, через що він нібито і зробив попереджувальний постріл у повітря з особистої зброї.
18 березня поліція розпочала за фактом інциденту два кримінальні провадження за ст. 296 (хуліганство) і ст. 346 (погроза або насильство щодо громадського діяча).