Віра Савченко вважає, що на рішення суду про арешт Надії вплинули Порошенко і Гройсман
Сестра позафракційного народного депутата Надії Савченко Віра заявила, що тимчасом як суддя дві години перебував у нарадчій кімнаті, у сторони захисту з'явилася надія, що нардепа відпустять. На її думку, на рішення судді вплинули президент і прем'єр-міністр України Петро Порошенко та Володимир Гройсман.
Сестра позафракційного народного депутата Надії Савченко Віра заявила, що на рішення суду про арешт нардепа вплинули президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Про це Віра заявила в коментарі журналістам після закінчення суду, пише "Українська правда".
"Коли суддя більше двох із половиною годин був у нарадчій кімнаті, то стало зрозуміло, що щось у них пішло не так", – зазначила вона.
За словами Віри, і в неї, і в адвокатів з'явилася надія, що судді можуть "дати задню".
"Але, може, суддя і хотів дати задню, але йому "заварили двері". Адже Петро Порошенко та Володимир Гройсман сьогодні вже привітали Василя Грицака (голова Служби безпеки України. – "ГОРДОН") з тим, що він "знешкодив злочинців", – підкреслила сестра нардепа.
Вона висловила думку, що суддя вже не міг ухвалити іншого рішення, а тому "відпустив у залі суду й одразу ж заарештував".
Сьогодні суд заарештував Савченко до 20 травня без права на заставу.
Прокуратура аргументувала необхідність арешту нардепа можливістю покинути країну і вплинути на процес слідства.
Підозрювана, якій суд дозволив перебувати під час засідання не в скляній клітці, а поряд із адвокатами, називає справу проти неї політичним переслідуванням.
Під час засідання Савченко заявила, що "ДНР" і "ЛНР" – не терористи.
Вона також оголосила голодування.
22 березня парламент України позбавив Савченко недоторканності і дав дозвіл на її затримання й арешт. Того самого дня депутата затримали.
Нардепа підозрюють у підготовці терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, підготовці до посягання на життя державних діячів.
За словами адвоката Савченко Віктора Чевгуза, матеріали провадження у справі його підзахисної містять 246 сторінок.