Вирок Царьову набув чинності. Йому дали 12 років позбавлення волі, суд відхилив апеляцію

Царьова остаточно визнали винним у публічних закликах до сепаратизму, насильницької зміни та повалення конституційного ладу в Україні
Фото: EPA

Київський апеляційний суд залишив чинним вирок суду колишньому народному депутату України Олегу Царьову, заочно засудженому до 12 років в'язниці. Про це 6 березня повідомляють на офіційному сайті суду.

Зазначають, що за підсумками апеляційного розгляду апеляційну скаргу, яку подав захисник Царьова, залишили без задоволення. Отже, вирок Шевченківського районного суду міста Києва від 3 травня 2022 року залишено без змін.

У травні 2022 року Шевченківський районний суд Києва заочно засудив Царьова до 12 років ув'язнення. Суддя Павло Слободянюк визнав Царьова винним у публічних закликах до сепаратизму, насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням ЗМІ.

Контекст:

Царьов був народним депутатом України IV–VII скликань (2002–2014), із 2007 року – член фракції Партії регіонів. Після Майдану він у 2014 році намагався балотуватися на пост президента України, але зняв свою кандидатуру й відкрито виступив на боці терористів "ДНР" і "ЛНР", а також оголосив себе "спікером парламенту Новоросії".

У листопаді 2015 року Генпрокуратура України розпочала процедуру заочного засудження Царьова за підозрою в закликах до насильницького повалення конституційного ладу, в Україні його оголосили в розшук. У березні 2016 року ГПУ затвердила і скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Царьова. У липні суд повернув обвинувачення до прокуратури.

У березні 2017 року суд почав розглядати кримінальну справу проти Царьова.

У грудні 2020 року Служба безпеки України повідомила про підозру в участі у створенні терористичної організації колишнього народного депутата від Партії регіонів, який із 2014 року підтримував агресію Росії на Донбасі та анексію Криму. Імені депутата не назвали, але, імовірно, ішлося про Царьова.

15 березня 2022 року Царьов заявив, що перебуває на території України і привіз "гуманітарну допомогу" до окупованих населених пунктів у Київській області.

26 березня генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що Царьову оголосили підозру за двома статтями – "державна зрада" і "замах на територіальну цілісність України". Також вона сказала, що прокуратура проситиме довічне ув'язнення для екснардепа.

Служба безпеки України 15 вересня оголосила Царьову про підозру за ч. 2 ст. 111 (держзрада в умовах воєнного стану) і за ч. 1 ст. 332-2 Кримінального кодексу (незаконне перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави, або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України). Цієї справи ще не розглядали в суді.