Віцепрем'єр-міністр Федоров: Держава влаштована так, що не дає змоги платити великі зарплати людям, які працюють на неї
"Нам досить виділених [бюджетом] грошей для того, щоб функціонувати й розвивати продукти. Держава влаштована так, що не дає змоги платити великі зарплати людям, які працюють на неї. Часто питання не в бюджеті й кількості грошей, а в юридичній конструкції. Звісно, грошей бракує і я вважаю, наші працівники мають заробляти краще. Але зараз, навіть якщо нам дадуть ще грошей, ми не зможемо платити великі зарплати. Це питання реформи всієї держслужби. Ми ним не займаємося, тому що це не наша зона відповідальності, але сподіваємося на зміни", – сказав міністр.
За його словами, держслужбовцям ще потрібно заслужити право на великі зарплати.
"Наше завдання – завдяки ентузіазму людей, які хочуть зробити свій внесок у розвиток держави, усе встигнути за кілька років. Я сподіваюся, відбудеться реформа держслужби, скоротиться кількість міністерств, чиновників, більше грошей залишиться в бюджеті й можна буде забезпечити кращу мотивацію і зарплату. Але наразі це ще потрібно заслужити – держава стільки років неефективно працювала, що комусь доводиться виконувати соціальну місію", – зауважив Федоров.
Віцепрем'єр-міністр Федоров: За зручністю і швидкістю сплати податків Україна увійде у світові топи. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
За даними Державної служби статистики України, у березні 2021 року середня зарплата українців зросла, якщо порівнювати з лютим, і становить 13 612 грн, що у 2,3 раза вище за рівень мінімальної заробітної плати (6 тис. грн). "Порівняно з лютим розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 8,5%, а за останні 12 місяців (відносно березня 2020 року) – на 18,9%", – зауважили в держслужбі.
Найнижчу офіційну зарплату було зафіксовано у сфері тимчасового розміщення та організації харчування – 7749 грн. Найвищу – 25 504 грн – у сфері інформації та телекомунікацій.
З 1 січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні зросла на 13,2%, до 4723 грн. Із 1 вересня вона становила 5 тис. грн і підвищилася до 6 тис. грн із 1 січня 2021 року.
Як повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко, 2021 року зарплати українських педагогів зростуть на чверть – більше, ніж у інших бюджетників.
За даними Державного центру зайнятості станом на 1 квітня, середній розмір зарплати у вакансіях відомства становив 8 тис. грн.