Визнання незаконними санкцій проти Сергія Клюєва – поганий прецедент, оскільки потім санкції можуть зняти і з інших регіоналів – дипломат Трюхан
Зняття санкцій ЄС із позафракційного нардепа Сергія Клюєва ускладнить завдання України переконувати ЄС у необхідності введення нових обмежень проти колишніх регіоналів, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" дипломат, експерт із міжнародного та європейського права Вадим Трюхан.
Рішення суду Європейського союзу, що санкції стосовно екс-регіонала, позафракційного нардепа Сергія Клюєва було введено незаконно, свідчить про те, що українські правоохоронці не можуть зібрати необхідну доказову базу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" дипломат, експерт із міжнародного та європейського права Вадим Трюхан.
"Визнання незаконними санкцій проти Сергія Клюєва – поганий прецедент, оскільки потім санкції можуть зняти і з інших регіоналів. Адже в цьому випадку йдеться про чинні санкції, а не про ті, які були колись і вже закінчилися. Цей прецедент демонструє, що правоохоронна система України не може зібрати доказову базу, яка не дала б змоги суду ухвалити таке рішення. Тобто вони не допрацьовують. Ці санкції важливі – вони блокують діяльність цих людей на території ЄС. Заморожують їхні рахунки, активи тощо. А так колишні регіонали "очищають" себе через європейську судову систему. Це означає, що держава не виконує обов'язків, узятих на себе після Революції гідності – притягнути до відповідальності осіб, причетних до злочинів режиму Януковича (екс-президент України Віктор Янукович. – "ГОРДОН")", – зазначив дипломат.
За його словами, рішення суду ЄС не позначиться на процесі розслідувань стосовно колишніх регіоналів, які проводять українські правоохоронці.
"Якщо вчасно не буде подано апеляції, рішення суду набуде чинності на всій території Євросоюзу. На Україну його юрисдикція не поширюється, адже ми не є членом ЄС. І зняття санкцій ніяк не вплине на розслідування, які проводять в Україні проти чиновників із команди Януковича. Але я дуже сумніваюся, що після такого рішення суду Євросоюз схвалить нові санкції у тій самій справі. Загалом це значно ускладнить завдання України – переконувати ЄС у необхідності продовження санкцій проти колишніх регіоналів", – підкреслив Трюхан.
Євросоюз увів санкції стосовно екс-президента України Віктора Януковича і його оточення в березні 2014 року і щороку їх продовжував.
Суд Європейського союзу ухвалив рішення про незаконність санкцій у відповідь на скаргу Клюєва, подану ним ще у 2015 році.
У своєму рішенні суд ЄС підкреслив, що обмежувальні заходи може бути введено тільки щодо тих посадових осіб, яких "ідентифіковано як відповідальних" за незаконне привласнення коштів в Україні.
У суді Євросоюзу заявили, що, незважаючи на ухвалене рішення, рахунки Клюєва в Європі поки не буде розморожено.