Влада псує відносини зі США і Європою через відсутність реформ і жахливої корупцєюї – голова об'єднання учасників АТО "Справедливість"
Українська влада повинна прислухатися до інстинкту самозбереження і зізнатися у своїй некомпетентності, заявив керівник військово-патріотичного об'єднання учасників АТО "Справедливість", командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук.
Україна посварилася із багатьма країнами, які були її союзниками, через те, що влада не проводить реформи і не бореться з корупцією, написав у блозі на сайті "Цензор.НЕМАЄ" глававоенно-патріотичного об'єднання учасників АТО "Справедливість", командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук.
"Сьогодні Україна переживає найглибшу за 26 років свого існування криза – політичний, економічний, соціальний. Відсутність важливих реформ в економічній сфері, жахлива корупція, непрозорість, збільшення податкового тиску, непрофесійне управління зробили Україну найбіднішою державою Європи! Ситуація дуже складна, а якщо врахувати трудову еміграцію, і загальне старіння нації, то взагалі майже катастрофічна", – заявив він.
Костанчук зазначив, що боротьба в Україні йде постійно, але представники влади воюють не за реформи, а за місце біля годівниці.
"Цікаво, що влада веде жорстку і безкомпромісну війну. Але, на жаль, війна йде не за майбутнє моєї Батьківщини, а за місце біля державної годівниці. "Народний фронт" б'ється з БПП, разом вони воюють з БЮТ і "Самопоміччю", генпрокуратура б'ється з НАБУ, "паркетні" генерали з Генштабу знищують бойових офіцерів, які ще зберегли вірність присязі, і всі ці чинуші разом б'ються з народом України. Ця війна не залишає часу на реформи, не залишає часу на докорінні зміни, на будь-які конструктивні дії. Але найстрашніше те, що війни кланів, фракцій і відомств перейшли на зовнішньополітичний рівень. Ми посварилися з багатьма країнами, які нещодавно були нашими союзниками. Зараз активно псуємо відносини з США і Євросоюзом, основна причина цього – відсутність реформ і надто високий рівень корупції", – підкреслив автор.
Він вважає, що за такого нехтування реальними завданнями країна може залишитися в політичній ізоляції. Костанчук впевнений, що главу "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі підтримує багато українців, але вони так само не довіряють президенту, лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко, співголові фракції Опозиційного блоку у ВР Юрію Бойко і іншим політикам і чиновникам.
"Останні події з участю Михайла Саакашвілі з безжальною очевидністю показали ставлення самих українців до влади. Здається, де-юре, залишаючись легітимною в очах народу, влада втратила всякий авторитет, і сьогодні люди виступають, насамперед, проти чинної влади. Мало хто підтримує Саакашвілі, але ще менше хочуть бачити продовження цієї влади. Дані останніх соціологічних досліджень вражають: Верховній Раді не довіряють 87% українців, уряду – 82%, прокуратурі, і судовим органам – 87%. Не менше вражає і антирейтинг українських політиків: президенту України не довіряють 81%, Тимошенко – 74%, Бойко – 73% населення", – написав Костанчук.
Голова об'єднання учасників АТО убеждет, що влада повинна звільнити місце для справжніх патріотів.
"Як українець, як людина, яка зі зброєю в руках захищав незалежність своєї країни, хочу звернутися до президента України, до уряду, до парламентарів – панове, сподіваюсь, у вас залишилась хоча б крихітка достоїнства, хоча б крихта любові до України. Якщо ж немає, то просто прислухайтеся до свого інстинкту самозбереження – зробіть мужній крок, зізнайтеся в своїй слабкості, некомпетентності. Звільніть місце для тих, хто вважає Україну не гаманцем, а Батьківщиною, для справжніх патріотів!" – закликав автор.
Згідно з останнім соцопитуванням Центру Разумкова, лише 39,4% українців вважають, що в Україні є політичні лідери, здатні ефективно керувати країною.
Серед інститутів держави і суспільства найбільшій довірою користуються волонтерські організації – їм довіряють 66,7% громадян. Церкві довіряють 64,4% опитаних, Збройним силам України – 57,3%, добровольчим батальйонам – 53,9%, Національної гвардії – 52,6%, Державній службі з надзвичайних ситуацій – 50,5%, громадським організаціям – 48%, Державній прикордонній службі – 46,4%, українським ЗМІ – 48,3%.