Власенко: Навіть якщо Януковича захищатимуть адвокати середньої руки, він усе одно виграє Європейський суд із прав людини
Зняття колишнього президента України Віктора Януковича та інших екс-чиновників з розшуку Інтерполу – це реальна оцінка роботи Юрія Луценка на посаді генпрокурора, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.
Посаду глави ГПУ має обіймати не політик, яким є нинішній генпрокурор Юрій Луценко, а професіонал, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.
"Я для себе поділяю ставлення до Юри Луценка як людини і до Юрія Віталійовича Луценка як генпрокурора. Дуже давно знаю Луценка, поважаю його як людину, яка багато пережила у своєму житті. Хтось розповідає: мовляв, Луценко сидів у тюрмі не в таких умовах, як усі. Раджу таким оповідачам трохи посидіти за ґратами в таких "гарних умовах", а потім розмірковувати. Але я не хочу чути політичних промов у виступах генпрокурора. Я взагалі хочу бачити на посту глави ГПУ не політика, а професіонала", – зазначив Власенко.
На його думку, адвокатам екс-президента України Віктора Януковича буде нескладно відстояти позиції свого клієнта в Європейському суді з прав людини.
"Замість професіоналізму я бачу, як організована робота прокуратура у справі Януковича про держзраду. Як юрист, уже сьогодні можу стверджувати: навіть якщо Януковича захищатимуть адвокати середньої руки, він усе одно виграє Європейський суд із прав людини. Виграє тому, що доведе: у його справі багато політичних інсинуацій", – наголосив нардеп.
Він уважає, що масове затримання податківців, яке пройшо 24 травня, пов'язане саме з виступом Луценка у Верховній Раді.
"Я прихильник професіоналізму в усьому, але коли під виступ генпрокурора "випадково" проводять масові затримання – для мене це елемент постановного політичного шоу. Не хочу принижувати роботу прокурорів і слідчих, але дочекаймося законного судового вироку у справах, які ініціювала ГПУ. Питання ж не просто у вердикті. За часів Януковича щодо Луценка теж було винесено судовий вирок, але в цей вирок ніхто не вірив, було очевидно, що справу сфальсифіковано, вирок політично вмотивований. Нам потрібно, щоб судові вироки у справах, ініційованих Генпрокуратурою Луценка, вистояли в європейських судових інститутах. Ось у цьому я сумніваюся", – заявив Власенко.
За його словами, ГПУ мала всі можливості зібрати необхідну доказову базу у справі Януковича.
"На жаль, зняття Януковича та інших екс-чиновників з розшуку Інтерполу – ось реальна оцінка Луценка на посаді генпрокурора. Адже Янукович скоював свої злочини публічно, у всіх на очах, тобто ГПУ, навіть у разі невисокого професіоналізму, могла зібрати необхідні докази. Не просто зібрати, а подати в Інтерпол необхідні юридичні документи. Замість цього я з подивом дізнаюся від Петренка (міністр юстиції України Павло Петренко. – "ГОРДОН"), що нібито Інтерпол – політизована організація", – зазначив нардеп.
Він акцентував на тому, що Інтерпол відмовив Росії в розшуку екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
"Я не тільки нардеп, але і член юридичного комітету ПАРЄ. Ми періодично затверджуємо доповіді щодо роботи Інтерполу, тому заявляю: Інтерпол – не політична організація! Чи пан Петренко вважає, що Інтерпол учинив політично, коли не оголосив Яценюка в міжнародний розшук за вимогою РФ? Або рішення щодо Яценюка було правильним, а щодо Януковича – політично вмотивованим? Інтерпол акуратно ставиться до документів, вимагає стовідсоткової виваженості. Це називається професіоналізмом, а не "політизацією"! І якраз цього дуже не вистачає нашій Генпрокуратурі", – резюмував Власенко.
Міністр юстиції України Павло Петренко звинуватив Інтерпол у політичній заангажованості. За його словами, деякі країни – члени Інтерполу, зокрема Росія, протягом кількох років порушують міжнародне законодавство і не видають злочинців за запитами інших держав.
3 травня 2017 року стало відомо, що Інтерпол виключив зі своїх баз даних згадку про екс-президента Януковича та його сина Олександра.
Із розшуку також зняли чиновників часів Януковича: екс-міністра енергетики – Едуарда Ставицького, екс-секретаря РНБО і колишнього главу Адміністрації Президента Андрія Клюєва, а також екс-голову Національного банку України Сергія Арбузова.