Волкер заявив, що Україна ще 2008 року могла отримати план дій щодо членства в НАТО
До приєднання до НАТО Україна сьогодні не готова, потрібно зробити "багато", зазначив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Україна мала отримати план дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО ще 2008 року на саміті Альянсу в Бухаресті. Про це УНІАН повідомив у Брюсселі спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.
"США виступали за надання ПДЧ для України та Грузії, що було правильно, і що повинно було бути зроблено, тому що ПДЧ не є гарантією членства. Це – інструмент, шлях допомогти країні підготуватися, щоб вона стала надійним кандидатом пізніше", – сказав він.
На думку Волкера, до членства в НАТО Грузія і Україна не готові досі.
"Для обох країн багато ще залишається зробити. ПДЧ був розроблений як інструмент", – зазначив політик.
Волкер пояснив, що 2008 року союзники США по Альянсу побоювалися створення "автоматизму у напрямі до членства".
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
Порошенко заявляв, що рішення про вступ України в Альянс ухвалюватимуть на референдумі.
9 березня 2018 року Альянс наділив Україну статусом країни-аспіранта – кандидата на членство в НАТО.
"Країни, які заявили про прагнення приєднатися до Альянсу, спочатку запрошують для участі в інтенсифікованому діалозі з НАТО щодо їхнього прагнення до членства та пов'язаних із цим реформ. Потім країнам-кандидатам можуть запропонувати взяти участь у плані дій щодо членства в НАТО", – додали в Альянсі.