Вступ до НАТО на референдумі підтримало б приблизно 54% українців – опитування

Найбільше прибічників вступу України в НАТО на заході країни
Фото: depositphotos.com
У разі проведення референдуму вступ України в НАТО підтримало б 53,8% респондентів. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, опубліковані 29 червня.

Водночас 31% опитаних проголосували б проти членства України в Північноатлантичному альянсі, 15,2% не змогли відповісти.

Найбільше прибічників вступу в НАТО на заході країни – 77,2%, супротивників – на сході (50,4%).

Скріншот: razumkov.org.ua

Серед тих, хто підтримує членство України в Альянсі, 79,4% вважають, що це посилить безпеку держави, 63% – що допоможе протистояти агресії РФ.

Більшість опитаних (52,8%) вважає, що членство України в НАТО відповідає національним інтересам країни. Водночас, на думку респондентів, це погіршить відносини Києва з Москвою (70,5%).

Усього протягом 23–28 квітня опитано 2021 респондента в усіх регіонах України за винятком анексованого РФ Криму і тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Контекст:

Курс на членство в ЄС і НАТО закріплено в Конституції України.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

2018 року в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

Також учасники саміту висловили підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, заявили про невизнання анексії Криму Росією. Альянс закликав Росію відмовитися від нарощування військ поблизу кордону України і припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря.

Окремо генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що Росія не зможе накласти вето на рішення про вступ України в НАТО.

Президент США Джо Байден також заявив, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас на запитання, чи нададуть Україні план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба буде побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.