З Литви екстрадували ексголову зернової держкорпорації України, він проходить у справі про $60 млн збитків – НАБУ

У НАБУ зазначили, що ексчиновник намагався оскаржити рішення про екстрадицію
Фото: НАБУ / Facebook

Колишнього голову правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" екстрадували з Литви до України. Про це 13 березня проінформувало Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

"13 березня колишнього голову правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (далі – ДПЗКУ), підозрюваного у причетності до завдання понад $60 млн збитків підприємству, екстрадували з Литви в Україну", – ідеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що ексчиновника затримали у Вільнюсі в жовтні 2019 року внаслідок "успішно проведеної спільної операції детективів Національного бюро і правоохоронців двох країн".

"З березня 2017 року підозрюваний перебував у розшуку. Після затримання експосадовець прагнув уникнути відповідальності – подав прохання про притулок у Литві, однак отримав відмову. Вже після рішення про екстрадицію намагався його оскаржити нібито через небезпеку, спричинену повномасштабним вторгненням Росії. Врешті-решт після чотирьох років судового розгляду його все ж доставили до України", – наголосили в НАБУ.

У бюро зазначили, що розслідування справи, в якій фігурує екскерівник, розпочали у 2016 році.

"Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі $60 тис. Справи стосовно ще двох осіб – радника голови правління ПАТ ДПЗКУ та представника міжнародного зернотрейдера – скеровані до суду. Ще одну особу оголошено в розшук", – пояснили в НАБУ.

Прізвища екскерівника НАБУ не назвало. За даними NV, це Петро Вовчук.

Контекст:

За даними слідства, чиновники ДПЗКУ і представник міжнародного зернотрейдера організували корупційну схему. Зерно, яке належить держкомпанії, через низку суб'єктів відправили до Саудівської Аравії на умовах післяоплати. У підсумку держпідприємство не отримало грошей за зерно.

Дії підозрюваного кваліфікували за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою чи службовим становищем), ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем) Кримінального кодексу України.