"Із сильною усмішкою він дивився на мене". Лерос пояснив, чому показав середній палець Зеленському
Рішення позафракційного народного депутата Гео Лероса показати середній палець президенту Володимирові Зеленському у Верховній Раді було імпульсивним. Про це нардеп повідомив 11 листопада в ефірі телеканала "Україна 24".
За його словами, в іншій ситуації він і сам засудив би такі дії з боку народного депутата щодо президента.
"Але враховуючи те, що президент Зеленський на обмані та на зраді зайшов у президенти України і те, з якою сильною усмішкою він дивився на мене... Це буквально усмішка всім українцям, він веде зрадницьку політику стосовно всіх українців, у тому числі своїх виборців. Тому це була імпульсивна дія, я чудово це розумію", – заявив нардеп.
Він наголосив, що не збирався заздалегідь цього робити, попри те, що "ДБР це намагається піднести, нібито ціла запланована акція була".
"Я імпульсивно відреагував на цю усмішку, оскільки Зеленський звільнив мене з посади радника президента. Безумовно, я вважаю, що такої поведінки не має бути у Верховній Раді. Але враховуючи контекст, який сьогодні є у нас у країні, я не шкодую про скоєне", – сказав Лерос.
Нардеп повідомив також, що, за його інформацією, протягом кількох днів генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася підписувати підозру йому, оскільки вона є політично мотивованою та абсурдною.
"Вони знайшли одного із заступників, якого буквально змусив Офіс президента підписати цю підозру", – стверджує Лерос.
Контекст:
4 листопада Лерос назвав президента "головним зрадником в Україні", а після того, як спікер попросив вимкнути йому мікрофон, нардеп показав середній палець у бік Зеленського та глави Офісу президента Андрія Єрмака.
"Слуга народу" вимагає від регламентного комітету Ради дати оцінку поведінці нардепа. Комітет 10 листопада рекомендував усунути Лероса від участі в п'яти засіданнях парламенту.
11 листопада Леросу вручили підозру через показаний у Верховній Раді середній палець у бік президента.
У Держбюро розслідувань повідомили, що кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 296 (грубе порушення громадського порядку за мотивами явної неповаги до суспільства) Кримінального кодексу України.
"Народний обранець, виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави... Усвідомлюючи, що промова не буде фіксуватися засобами масової інформації, показав непристойний жест, демонструючи зневагу до загальноприйнятих норм моралі та соціального оточення", – заявили у ДБР.
У ДБР зробили висновок, що в діях Лероса "чітко простежується мета – створити власний медійний та політичний образ, підвищити власну медійну впізнаваність, привернути увагу засобів масової інформації, суспільства та інших політиків до своєї особи".