"Заберіть свою рекламну джинсу з наших вулиць". У МВС нагадали, що агітація зараз заборонена законом
Протягом кількох днів потенційні учасники другого туру президентських виборів не мають права агітувати "за" або "проти" голосування за того чи іншого кандидата, заявив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. За його словами, в учасників президентських перегонів є час зупинитися і впорядкувати емоції.
Радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко нагадав 1 квітня у Facebook, що на сьогодні агітацію для другого туру президентських виборів законодавчо заборонено.
"Нагадуємо потенційним учасникам повторного голосування (другого туру): наразі виборча агітація заборонена! Читаємо ст. 57 закону України "Про вибори президента України": "Агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після призначення повторного голосування, і закінчується о 24.00 останньої п'ятниці перед днем повторного голосування. Передвиборча агітація у період виборчого процесу поза строками, установленими в цій статті, забороняється", – написав Варченко.
Він додав, що в кандидатів є час "зупинитися, перевести подих, упорядкувати думки та емоції".
"Упродовж кількох днів ви не маєте права агітувати "за" чи "проти". Агітація буде дозволена після призначення повторного голосування. Дата повторного голосування відома. Згідно із законом, воно відбудеться в неділю 21 квітня. Але призначено повторне голосування буде після того, як ЦВК встановить результати виборів (першого туру) і виявиться, що жоден кандидат не набрав більше ніж 50%. Навіть при тому, що поточні дані ЦВК підтверджують результати екзит-полів, і ми на 100% упевнені в неминучості другого туру, але формальна і законна процедура має бути дотримана", – продовжив радник глави МВС.
За його словами, результати виборів буде відомо максимум через 11 днів.
"Але якщо, наприклад, ЦВК сьогодні ввечері отримає протоколи з усіх дільниць, то вона матиме всього три дні для встановлення результату та призначення повторного голосування. А тому, шановні кандидати і їхні команди! Будьте свідомі, дотримуйтеся закону і не робіть того, що може завдати шкоди репутації нашої країни. І особисте прохання. Будь ласка, приберіть свою рекламну джинсу з наших вулиць!" – закликав Варченко.
31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них узяло участь 39 кандидатів. Явка виборців становила 63,48%.
Згідно з результатами оброблення Центральною виборчою комісією України 71,27% електронних протоколів, у шоумена Володимира Зеленського було 30,46%, у чинного глави держави Петра Порошенка – 16,16% голосів. За лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко проголосувало 13,15% українських виборців. 1,18% бюлетенів ЦВК визнала недійсними.
За даними "Національного екзит-полу 2019", який проводили Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, у другий тур президентських виборів виходять Зеленський (30,6%) і Порошенко (17,8%).
Згідно з паралельним підрахунком голосів на виборах президента України від громадянської мережі "Опора", Зеленський набирає 30,1% голосів, Порошенко – 15,7%, Тимошенко – 13,3%. Статистична похибка щодо Зеленського становить 0,75%, Порошенка – 0,7%, Тимошенко – 0,4%.