Захист Кауфмана намагається затягнути судовий процес через відвід прокурора і детектива – Гутовська. Оновлено

Кауфмана судять у кримінальній справі щодо ймовірного незаконного захоплення Міжнародного аеропорту "Одеса"
Фото: detector.media

Сторона обвинувачення у справі про бізнесмена Бориса Кауфмана вважає, що його адвокати подали заяву про відвід прокурора і детектива, щоб затягнути процес. Про це 20 листопада повідомило видання "Цензор.НЕТ".

На останньому засіданні мав відбутися розгляд апеляційної скарги сторони обвинувачення на рішення суду першої інстанції стосовно продовження строку тримання під вартою щодо підозрюваного в цій справі, повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Станіслав Броневицький. 

"Засідання не відбулося у зв'язку з тим, що вчора, як оголосив головуючий у колегії, за п’ять хвилин до закінчення робочого часу до ВАКС поступила заява про відвід детектива і прокурора по цій справі. З огляду на що у сьогоднішньому засіданні було оголошено перерву, і дата наступного засідання також оголошена головуючому колегії. Справу призначено на 21 листопада, о 14.00 продовжимо розгляд. Сторона обвинувачення трактує подання такої заяви про відвід як просто спробу сторони захисту затягнути судовий розгляд, про що мною сьогодні було оголошено під час судового засідання", – розповів прокурор.

Він додав, що заяву про відвід прокурора і детектива подали вперше.

"Не можу коментувати зміст самої заяви та своє ставлення до того, що викладено в заяві. Залишу це на розсуд і розгляд слідчого судді, який безпосередньо розглядатиме цю заяву по суті", – сказав Броневицький.

Директорка і мажоритарна власниця акцій англійської компанії WWRT Ольга Гутовська вважає, що сторона захисту вдається до таких дій через безвихідь.

"Дійсно, у них не залишилося ніяких шансів на якісь чесні перемоги. Тому використовуються заходи процесуального затягування процесу. Показово, що і прокурор, і пан детектив відмовилися потиснути руку пану Кауфману, коли він підійшов до них по-панібратськи в ході судового засідання. Здається, що це дуже важливо – дотримуватися норм професійної етики та обирати правильні механізми взаємодії", – заявила юристка.

На її переконання, клопотання про відвід є необґрунтованим і це лише спосіб затягнути процес.

"Ми пильно слідкуватимемо за розвитком справи наступного тижня і ми наполягатимемо на тому, щоб державі й місту Одеса було компенсовано всі збитки. У нас паралельно йде свій процес WWRT проти Кауфмана на Британських Віргінських Островах і в таємній раді його величності в Лондоні", – зазначила Гутовська.

Вона вважає, що зміна детектива чи прокурора ні на що не вплине.

"На мою думку, підстав для такого відводу немає. Ми не орієнтуємося, не бачили тексту клопотання, але ми ознайомлювалися з тими ухвалами по справі, які є публічними. На мою думку і думку моїх колег – англійських адвокатів, немає підстав для такого відводу. [...] Якби у сторони захисту дійсно була сильна позиція, якби в них були спростування доказів, зібраних стороною обвинувачення, то не було б необхідності застосовувати ці механізми процесуального затягування", – сказала юристка.

Як пізніше повідомила Гутовська, у відводі прокурора та детектива було відмовлено.

Контекст:

Кауфман перебував у слідчому ізоляторі із 7 вересня, коли Вищий антикорупційний суд України заарештував його у кримінальній справі щодо ймовірного незаконного захоплення Міжнародного аеропорту "Одеса". 26 жовтня ВАКС відпустив бізнесмена з-під варти.

Гутовська повідомила, що прибула в суд, щоб почути аргументи судді та зрозуміти підстави, чому він ухвалив рішення про звільнення Кауфмана. "О 16.45 засідання мало розпочатися, але його просто не було. Колеги повідомили, що приблизно о 17.20 суддя вийшов із приміщення суду. Не дав коментарів журналістам чи громадськості. [...] Мені як людині, яка зазвичай стикається з англійським судовим процесом, незвично бачити відсутність комунікації зі сторони суду щодо ходу суспільно важливої, резонансної справи", – сказала юристка.

За даними слідства, до заволодіння майном аеропорту вартістю 118 млн грн і доходами на суму 2,5 млрд грн причетні колишній мер Одеси, його заступник, керівник одного з ТОВ і двоє "відомих у регіоні бізнесменів" – їм усім оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем організованою групою або в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Український Forbes заніс Кауфмана до сотні найбагатших українців 2021 року, розмістивши його на 46-му місці зі статками в розмірі $220 млн.

Forbes писав у грудні 2022 року, що Кауфман є засновником інвестиційної компанії Vertex United, до складу якої входять активи готельного напряму (готелі "Брістоль" і "Лондонська" в Одесі), медіаактиви й інвестиційні проєкти. Також Кауфман – співвласник дистриб'юторської компанії Tedis Ukraine.