"Закрити провадження та відправити нах...р". Постанова київського судді стала причиною обговорення у мережах
24 листопада видання "Судовий репортер" звернуло увагу на заключну частину постанови і припустило, що "щось у когось у Печерському суді урвався терпець".
У ній ідеться: "Провадження про притягнення особи до адміністративної відповідальності закрити за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності та відправити нах...р".
Наразі постанова недоступна у реєстрі, але копію зберегли у системі "Опендатабот".
Її скріншоти, окрім "Судового репортера", опублікував у Telegram член політради партії "Демократична сокира" Юрій Гудименко. Він запитав, чи прийдуть до судді Білоцерківця поліцейські з протоколом (на самого Гудименка за день до цього склали протокол "за дрібне хуліганство" через те, що він нецензурно висловлювався під час акції біля будівлі Офісу президента).
Також скріншот опублікувала голова ради громадського контролю Нацагентства з питань запобігання корупції Катерина Бутко. "Судові рішення, на які ми заслужили", – написала активістка.
У коментарях до її поста журналіст Павло Новик припустив, що суддя не перевірив рішення перед його публікацією в ЄРДР, а "секретарям судових засідань зарплату залишили на рівні мінімалки". Адвокат Олександр Литвин (у Facebook пише під ніком Alen Delon) заперечив журналісту: рішення до системи "заливає" помічник судді.
Новик продовжив, що у помічників "теж справи не дуже" із зарплатами.
"Там насправді нікому практично з апарату суду ніхріна не збільшували (я б сказав, що у деяких категорій працівників зарплата на рівні 2014 року). Насправді в усіх судах по Україні зараз масово звільняються працівники апаратів. І тоді судді з їхніми офігенними зарплатами будуть самі відписувати всі судові рішення та процесуальні ухвали теж і підшивати справи. Хоча насправді тут і вина самих працівників. Якщо їх не харить така зарплата, то чому інших має", – відреагував адвокат.
У суді поки що не пояснювали інциденту.