"Зараз як ніколи потрібна єдність влади та суспільства". Українські політики і громадські діячі просять Зеленського повернути Корбану громадянство

22 липня Корбан повідомив, що співробітники Держприкордонслужби відмовили йому у в'їзді до України й відібрали український паспорт
Фото: Gennady Korban / Facebook

Понад 100 політичних та громадських діячів, представників бізнесу та культури підписали звернення до президента Володимира Зеленського з проханням переглянути рішення про позбавлення громадянства голови штабу територіальної оборони Дніпра Геннадія Корбана. Текст листа опублікував в авторській колонці на сайті "Української правди" народний депутат Дмитро Ярош.

Автори листа вважають, що позбавлення громадянства й заборона на в'їзд до України Корбану порушують ст. 25 Конституції України й "не мають нічого спільного із законом".

На думку підписантів, це завдає удару по авторитету держави як правової та європейської, а в умовах війни – по обороноздатності Дніпра як одного з головних центрів спротиву російській агресії.

Вони вважають "вагомим та беззаперечним" внесок Корбана у справу захисту України як зараз, так і 2014 року, коли розпочалася агресія Росії проти України.

"Зараз як ніколи потрібна єдність усіх українців заради перемоги України у священній війні за незалежність. І все, що цьому заважає, – політичні ігри, зведення особистих порахунків, все дріб'язкове і неузгоджене з правом і державним інтересом – має бути відкинуте або хоча б відкладене", – ідеться в тексті листа.

Підписанти просять Зеленського доручити комісії з громадянства при президенті провести перевірку за рішенням, ухваленим щодо Корбана, і відновити його права "як громадянина України".

На момент публікації лист підтримало приблизно 120 осіб. Серед них – міський голова Києва Віталій Кличко та мери інших міст, Герой України Степан Хмара, колишній генеральний прокурор Юрій Луценко, поет Євген Рибчинський, депутати і чиновники, бізнесмени, волонтери та журналісти.

Контекст:

Про позбавлення громадянства Корбана, а також українського бізнесмена Ігоря Коломойського та співголову партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Рабіновича 20 липня повідомили ЗМІ.

Пізніше скан указу президента без підпису опублікували нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко та радник глави Офісу президента Сергій Лещенко.

22 липня Корбан повідомив, що спробував повернутися до України, проте співробітники Держприкордонслужби відмовили йому у в'їзді у країну й відібрали український паспорт. В акті вилучення йшлося про те, що документ недійсний, згідно з дорученням міграційної служби від 20 липня. Бізнесмен звернувся до президента України Володимира Зеленського щодо вирішення цієї проблеми.

За даними ЗМІ, бізнесмен перебував у Лондоні – відвідував сина. Співрозмовники "Української правди" в його оточенні говорили, що він виїхав з України як багатодітний батько малолітніх дітей.

Офіційного підтвердження існування указу про позбавлення Корбана українського громадянства досі немає. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк пояснював, що всі укази глави держави щодо громадянства є таємними, оскільки стосуються персональних даних.

Мер Дніпра Борис Філатов заявив, що недопуск в Україну Корбана повністю зруйнував управління штабом оборони Дніпра й анонсував "план громадської підтримки" Корбана, уточнивши, що про мітинги й пікети не йдеться.

Сам Корбан 26 липня заявив, що "прориву кордону у стилі Саакашвілі" не планує. За його словами, він у Польщі, але має намір повернутися до України.