Заступника міністра громад, територій та інфраструктури України підозрюють у хабарництві під час закупівлі генераторів – ЗМІ

За даними УП, ідеться про хабар у розмірі $400 тис.
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr
Заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Лозинського Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) затримало за хабарництвом під час закупівлі генераторів. Про це з посиланням на власні джерела поінформувала 21 січня "Українська правда".

"Джерела УП повідомили, що Лозинського звинувачують в отриманні хабара в розмірі $400 тис. при закупівлі генераторів. Повна сума закупівлі складала 1,8 млрд грн", – ідеться у повідомленні.

Про затримання Лозинського, якого призначили заступником міністра із 27 грудня 2022 року, першою повідомила 21 січня 2023 року "Українська правда".

За даними видання, кримінальне провадження, у якому фігурує політик, відкрили у вересні 2022 року, його розслідують за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

У Міністерстві інфраструктури, що його раніше об'єднали з Міністерством розвитку громад і територій, в. о. глави якого був раніше Лозинський, Лозинського пообіцяли звільнити.

Контекст:

Восени 2022 року російські окупанти почали масово обстрілювати об'єкти енергетичної інфраструктури України, у зв'язку із чим у країні введено режим аварійних і планових вимкнень електрики.

Генератори Україні передають країни з різних частин світу, зокрема з Казахстану й ОАЕ. Лише країни Європейського союзу у 2022 році передали Україні понад 1 тис. генераторів.

За інформацією прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля станом на 23 грудня, загалом в Україну прибуло вже понад 200 вантажів з енергетичним обладнанням від партнерів. Загалом, за словами прем'єра, Україні для проходження зими потрібно приблизно 17 тис. великих промислових генераторних установок.