Затягування підрахунку голосів на місцевих виборах має ознаки політтехнології – КВУ
Комітет виборців України висловив стурбованість затягуванням процесу встановлення результатів місцевих виборів у низці громад. Основна причина затягування – масові звернення партій і кандидатів до судів із вимогами про оскарження результатів виборів, заявили у КВУ.
Комітет виборців України заявив про затягування підбиття підсумків місцевих виборів у низці громад. Про це пресслужба КВУ пише 10 листопада у Facebook.
Основна причина затягування – масові звернення партій і кандидатів до судів із вимогами про оскарження результатів виборів.
"Проблемним є встановлення результатів виборів у таких містах, як Львів, Чернівці, Тернопіль, Бровари. Також затягнувся процес встановлення результатів виборів до Київської, Волинської, Херсонської, Одеської обласних рад. Судові оскарження мали місце щодо встановлення результатів виборів Кароліно-Бугазької ОТГ Одеської області", – зазначено в повідомленні.
Вимоги про перерахунок голосів і визнання виборів недійсними, які подають політичні партії та кандидати, не завжди є обґрунтованими і базуються на фактах про порушення виборчого законодавства в день голосування, підкреслили у КВУ.
Незважаючи на звинувачення в масових фальсифікаціях, спостерігачі комітету виборців не зафіксували серйозних проблем під час організації виборів у Львові.
"За оцінкою КВУ, затягування підрахунку голосів у окремих громадах має ознаки політтехнології і використовується з метою перерахування голосів виборців на користь зацікавлених партій чи кандидатів. КВУ закликає політичні партії і кандидатів відповідально ставитися до подання позовних заяв і не зловживати правом на судове оскарження, штучно затягуючи встановлення результатів виборів", – заявили в Комітеті виборців.
25 жовтня по всій території України, окрім анексованого Криму й окупованих районів Донецької та Луганської областей, відбулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше провели згідно з новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками.
За інформацією Центрвиборчкому України, явка становила 36,88%.