Зеленський анонсував відкриття в Україні університету, у якому навчатимуть кібербезпеки
"Ми будемо відкривати новий потужний університет, презентація його практично готова. Університет, у якому будуть саме такі професії, пов'язані з безпекою країни, безпекою людей. Кібербезпека – один із головних факультетів цього університету... Ми будемо відбирати найкращих дітей, давати дуже високі стипендії і простір для навчання", – розповів він.
Зеленський додав, що в університеті буде побудовано сучасні лабораторії, кіберцентр і біохімічні центри, а до викладання залучать українських та іноземних фахівців.
Контекст:
2020 року, за даними Ради національної безпеки та оборони, в Україні зафіксували не менше як 1 млн кібератак. Уразливі вебсервери державних органів інфікують вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, використовуваної для DDoS-атак на інші ресурси. Системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані вебсервери як джерело атак і починають блокувати їхню роботу за допомогою автоматичного занесення в чорні списки.
У січні 2021 року було зафіксовано й заблоковано 30 DDoS-атак, частина з яких була спрямована на вебресурси Офісу президента України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, заявляла пресслужба Держспецзв'язку України.
18 лютого прессекретар СБУ Артем Дехтяренко повідомив, що сайт спецслужби зазнав потужної DDoS-атаки. РНБО 22 лютого попереджала, що зловмисники почали використовувати новий механізм кібератак на сайти сектору безпеки та оборони України. 24 лютого РНБО повідомила про кібератаки на систему документообігу держорганів вірусом, схожим на Petya.
У червні 2017 року в Україні за допомогою вірусу Petya (інші різновиди – NotPetya, Petya.D, ExPetr) хакери паралізували роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торговельних організаціях, поштових службах, державних установах.