Зеленський обговорив із Макроном гарантії безпеки, а з Трюдо – перспективи у G7
Глава Української держави Володимир Зеленський повідомив 20 лютого у вечірньому відеозверненні (опублікували у Facebook ОП), що провів розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном.
"Ми скоординували наші позиції, ми обговорили подальші кроки й зокрема погляди на гарантії безпеки", – поінформував президент.
За словами Зеленського, у нього також були розмови з прем'єр-міністрами Данії та Норвегії – Метте Фредеріксен і Йонасом Гар Стьоре – про двосторонні відносини, майбутнє Європи та про енергетичну безпеку.
Окрім того, під час бесіди з президентом Фінляндії Александером Стуббом прозвучали "хороші, важливі пропозиції", додав Зеленський.
"Говорив із прем'єр-міністром Канади [Джастіном Трюдо] – поінформував про те, що відбувається зараз, і ми обговорили перспективи, обговорили перспективи у G7", – розповів президент України.
Зеленський також повідомив про розмову із президентом ПАР Сирілом Рамафосою.
"Я вдячний за підтримку, підтримку нашого суверенітету й за позицію щодо того, що перемовний процес має бути інклюзивним, – підкреслив український президент. – Мир – це завжди спільна справа, і тим більше мир, який ми маємо залишити всім наступним поколінням. Я дякую всім за допомогу й за відчуття єдності – єдності, яка зараз така ж важлива, як і у 2022 році".
Контекст:
Макрон уже двічі скликав екстрені саміти лідерів ЄС для обговорення питань безпеки Європи та американських ініціатив щодо зупинення повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в Україну – 17 лютого й 19 лютого. Після останнього з них Макрон заявив, що Франція та її партнери підтримують Україну й візьмуть на себе відповідальність за забезпечення миру в Європі. Президент Франції також пообіцяв зустрітися із 27 главами держав – членів ЄС.
Зеленський після телефонної розмови з Макроном увечері 17 лютого заявив, що у Парижі "вирішуються важливі речі".
У G7 зараз входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія. Цього року в G7 головує Канада.
20 лютого ЗМІ написали, що США висловилися проти того, щоб РФ назвали агресором у комюніке G7 до третьої річниці її повномасштабного вторгнення в Україну.