Зеленський: Осінь має стати часом нового пакету санкцій ЄС проти Росії. Це абсолютно досяжні цілі

Потрібна синхронізація швидкості санкційної політики між партнерами України, вважає президент
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з працівниками закордонних представництв України 2 серпня у Закарпатській області закликав їх посилити роботу щодо санкційного тиску на країну-агресора Росію за розв'язану в Україні війну. Запис свого виступу глава держави опублікував у Telegram.

За його словами, у різних партнерів України різна швидкість санкційної політики.

"Хтось є лідером, хтось, на жаль, іноді вагається і трішки, іноді, відстає. І є країни, які допомагають Росії, на жаль, обходити санкції, а фактично продовжувати цей терор на нашій землі. На жаль, є компанії, зокрема, у країнах вільного світу, які виробляють критично важливі компоненти для оборонного сектору, продукцію подвійного призначення електроніку, чипи, і все це, на жаль, потрапляє до російського агресора різними шляхами та попри санкції", сказав президент.

Зеленський назвав принциповим завданням для української дипломатії максимально обмежити виробничий потенціал РФ і щодня переконувати партнерів та відповідні компанії, приватні структури закривати усі можливі шляхи постачання критичних компонентів.

"Потрібна синхронізація швидкості санкційної політики між нашими партнерами. Ті, хто відстає у санкціях, мають відчути, наскільки важливо бути швидшими. Осінь має стати часом нового пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. Усе це абсолютно досяжні цілі", наголосив глава держави.

Контекст:

Країни ЄС, США та інші держави вперше ввели санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України 2014 року. 2022-го, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили.

РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав раніше Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими у дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ було накладено понад 13,8 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – приблизно 16,5 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Останній на сьогодні, 11-й пакет санкцій ЄС ухвалив у червні.