Зеленський підписав закон про створення держреєстру санкцій

Реєстр вестиме апарат РНБО українською та англійською мовами
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram
Президент України Володимир Зеленський підписав 26 липня закон про створення реєстру санкцій. Про це повідомляють на сайті Ради.

Планують, що інформація про всіх фізосіб і юросіб, щодо яких ввели санкції, стане публічною. Реєстр вестиме апарат РНБО українською та англійською мовами.

Реєстр міститиме:

  • підстави для застосування, зміни або скасування санкцій;
  • перелік санкцій, які ввели або скасували;
  • перелік підсанкційних осіб та відомості для їхньої ідентифікації: для компанії, організації – назва, місцерозташування, держава реєстрації, реєстраційний (ідентифікаційний) номер / податковий номер; для людини – ім'я, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер, громадянство й інші дані.

Директорка департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Багатих наголошувала, що цей закон також усуває колізію щодо строків звернення в суд, яка була між Кодексом адміністративного судочинства України та законом України "Про санкції", збільшує строки розгляду і строки оскарження, уточнює інші процесуальні питання.

Контекст:

Україна почала застосовувати санкції проти компаній та громадян, причетних до російської агресії, 2015 року – за рік після того, як аналогічні заходи вжили США та ЄС. Відтоді українські та міжнародні санкції багаторазово розширювали і продовжували.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово затверджував санкції проти фізосіб та юридичних осіб, пов'язаних із країною-агресором Росією. 1 липня він ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про нові персональні санкції проти 192 фізичних та 291 юридичної особи. Серед тих, хто потрапив у санкційний список, 189 росіян, зокрема глави оборонних підприємств, військовослужбовці та бізнесмени.