Зеленський повідомив про підготовку нового раунду переговорів із РФ. Коли вони можуть відбутися

Президент України розповів, про що йтиметься на наступних переговорах
Фото: EPA

Наступний раунд переговорів із країною-агресором Росією щодо завершення війни в Україні може відбутися у США наступного тижня. Про це заявив 10 лютого президент України Володимир Зеленський у коментарі агентству Bloomberg

Новий раунд переговорів заплановано на вівторок або середу, повідомив Зеленський. 

За його словами, на зустрічі обговорюватимуть пропозицію США щодо створення вільної економічної зони на Донбасі. Однак, як зазначив глава Української держави, "жодна зі сторін не підтримує ідеї вільної економічної зони" – ні Київ, ні Кремль. 

Окрім того, Зеленський заявив, що в дискусіях щодо того, хто контролюватиме буферну зону, США мають уточнити свою позицію. Президент наголосив, що країна, якій вона належить, "має нею керувати".

Також Зеленський назвав конструктивним попередній раунд переговорів, який відбувся між делегаціями України, США і РФ в Абу-Дабі 4–5 лютого.

Контекст:

Перший раунд переговорів делегацій України, РФ і США в Абу-Дабі відбувся 23-го і 24 січня. За словами Зеленського, сторони обговорювали "мирний план" із 20 пунктів, зокрема "проблемні питання", яких спочатку було дуже багато, але "їх стало менше". Як зазначав глава МЗС України Андрій Сибіга, питання територій і Запорізької атомної електростанції є найчутливішими під час переговорів щодо миру в Україні.

4–5 лютого в Абу-Дабі делегації, зокрема, обговорили "методи упровадження перемир'я й моніторингу припинення воєнних дій", розповідав глава української делегації, секретар РНБО Рустем Умєров.

5 лютого Зеленський анонсував нову зустріч щодо врегулювання російсько-української війни, яка може відбутися "найближчим часом".

Як заявляв Сибіга в інтерв'ю Reuters 6 лютого, президенти України й Росії мають особисто обговорити найскладніші питання, які залишилися неузгодженими під час переговорів про завершення війни.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 11 лютого заявив, що Москва нібито готова до компромісів у межах переговорів щодо завершення війни проти України.