Трамп змінив формат переговорів із Росією й Іраном – ЗМІ
Президент США Дональд Трамп уперше залучив військових лідерів країни до участі у переговорах щодо припинення війни Росії в Україні та ядерної програми Ірану. Про це 7 лютого поінформувало Associated Press.
Трамп зробив незвичний крок, залучаючи чинних військових до переговорів на високому рівні, вказує ЗМІ.
Начальник Центрального командування США Бред Купер узяв участь у переговорах американської й іранської делегацій в Омані 6 лютого щодо ядерної програми. Як зазначає AP, він прибув на зустріч у своїй уніформі як нагадування про американське нарощування військової могутності в регіоні.
Також, як пише ЗМІ, міністр армії США Ден Дрісколл на російсько-українських переговорах цього тижня підтримував постійний контакт з українськими посадовцями у перервах, забезпечуючи координацію з американською стороною.
AP пише, що рішення залучити військових лідерів ухвалили або через їхній досвід, зв'язки, або для того, щоб продемонструвати потенційні жорсткіші варіанти перемовин. Це відображає те, як республіканська адміністрація перевернула традиційну зовнішню політику й дипломатію США.
Контекст:
Перший раунд переговорів делегацій України, РФ і США в Абу-Дабі відбувся 23-го і 24 січня. За словами президента України Володимира Зеленського, сторони обговорювали "мирний план" із 20 пунктів, зокрема "проблемні питання", яких спочатку було дуже багато, але "їх стало менше".
4–5 лютого лютого в Абу-Дабі відбувся другий раунд тристоронніх переговорів. В ОП назвали їх "конструктивними". В останній день переговорів відбувся перший обмін цього року, додому повернулося 157 українців.
Протягом двох днів делегації, окрім іншого, обговорили "методи упровадження перемир'я й моніторингу припинення воєнних дій", розповів Умєров.