Зеленський про санкції проти Порошенка: Це не останній пакет
Запроваджені санкції проти експрезидента України й народного депутата Петра Порошенка ("Європейська солідарність") не будуть останніми. Про це заявив президент України Володимир Зеленський 13 лютого під час відвідування Хмельницької АЕС, повідомляє "Суспільне".
За словами президента, санкції запровадили через виведення мільярдів гривень під час війни. Він висловив здивування, що фінмоніторинг раніше нічого не фіксував.
"Зараз Служба безпеки й фінмоніторинг показують мільярди, і всі ці люди, [екснардеп від забороненої ОПЗЖ Віктор] Медведчук і Порошенко – вони партнери в цьому кейсі, але я не хочу звинувачувати, це роблять суди. І це ж не те, що хтось там за ґратами через санкції. Санкції – це обмеження на сьогодні використовувати ті чи інші гроші, які були зароблені ось таким незаконним шляхом", – сказав президент.
За його словами, є також інформація про нібито відмивання коштів через фонди, які мають підтримувати Збройні сили. Гроші з фондів передавали членам партії, сказав Зеленський.
Президент також додав, що ті, хто потрапив під санкції, можуть повернути виведені кошти в бюджет. Їх спрямують на Збройні сили, а санкції в такому разі знімуть, сказав він.
Контекст:
12 лютого Forbes Ukraine із посиланням на джерела повідомив, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України проголосувала за санкції стосовно Порошенка.
Пізніше сам політик підтвердив, назвавши це "колосальним ударом по внутрішній єдності".
Окрім Порошенка, у санкційний список потрапили бізнесмен Ігор Коломойський, мільярдер Костянтин Жеваго, колишній співвласник "ПриватБанку" Геннадій Боголюбов та інші.