Зеленський про війну на Донбасі: Звичайно, потрібно продовжувати мінський процес
Кандидат у президенти України, шоумен Володимир Зеленський заявив, що виступає за продовження і розширення переговорів у мінському форматі із залученням до них представників США і Великобританії.
Проблему війни на Донбасі Україні потрібно вирішувати насамперед у дипломатичний спосіб. Таку думку висловив кандидат у президенти України, шоумен Володимир Зеленський в інтерв'ю "ТСН.Тиждень" на телеканалі "1+1", що вийшло в ефір 24 березня.
"У нас є Мінські домовленості. Всі кажуть, що вони не працюють. Звичайно, потрібно продовжувати мінський процес. Хотілося б його розширити і ретрансформувати, залучити туди представників США і Великобританії, хотілося б розширити цей круглий стіл", – заявив він.
Зеленський додав, що передусім Україна має вести інформаційну війну.
"Люди, які зараз живуть на тимчасово окупованих територіях Донецька і Луганська, "ДНР" і "ЛНР", вони втратили зв'язок із нами. Вони втратили відчуття, що вони теж українці. Потрібен російськомовний телеканал, який веде мовлення на територію Донбасу, який мовить у світ. Ми говорили з американськими експертами, всі підтримують мою позицію", – зазначив кандидат у президенти.
На уточнення ведучої, що на Донбасі глушать сигнал українських телеканалів, Зеленський відповів, що можна транслювати український канал у Європі і через інтернет.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію щодо виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінські угоди не виконано.
Комплекс заходів підписали екс-президент України, тодішній представник України в мінській групі Леонід Кучма, тодішній посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, а також тогочасні ватажки бойовиків "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Повна назва другого документа – Декларація президента Російської Федерації, президента України, президента Французької Республіки і канцлера Федеративної Республіки Німеччина на підтримку Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод. Хоча в назві згадано лідерів чотирьох держав, вони не ставили під документом своїх підписів.