Зеленський про візит Орбана до Києва: Бачимо, що це вже зовсім інші відносини України й Угорщини
Перший за багато років і за весь час повномасштабної війни візит прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Україну – чіткий сигнал того, наскільки важливо для Європи зберігати єдність і робити спільні кроки. Про це 2 липня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.
Він наголосив на важливості того, що Орбан здійснив візит у Київ відразу після початку головування Угорщини в ЄС.
"Багато говорили про шлях до миру, і саме до справедливого миру, тривалого, чесного. Я подякував і за участь у саміті миру, і за підтримку комюніке. Розказав про те, чого ми вже досягли з партнерами в роботі між самітами, готуючи вже другий саміт миру. Є хороші напрацювання, і буде їх ще більше", – наголосив Зеленський.
Президент розповів, що за підсумками переговорів є також "хороші двосторонні результати".
"Загалом ми бачимо, що це вже зовсім інші відносини України й Угорщини: конкретні й ми враховуємо взаємні інтереси. Домовилися щодо різних деталей – економічних, політичних, – якими займуться наші команди. І дуже важливо, що ми окреслимо наші відносини, наші досягнення в новому документі – в угоді, яка визначатиме добросусідство для України й Угорщини", – резюмував Зеленський.
Контекст:
Угорщина з 1 липня розпочала піврічне головування в Раді Євросоюзу.
Орбан приїхав до Києва 2 липня. Це його перший візит в Україну за останні 12 років.
Після переговорів із Зеленським Орбан заявив, що Україна й Угорщина готують договір про двосторонні відносини. Лідери двох країн домовилися про відкриття першої української школи в Угорщині.
Україна розраховує на активну участь Угорщини в підготовці другого саміту миру, наголосив Зеленський на спільній пресконференції з Орбаном.
Прем'єр Угорщини повідомив, що попросив Зеленського "подумати про те, чи не можна зробити перерву, перервати вогонь і потім продовжити, почати переговори" з країною-агресором РФ. На думку Орбана, припинення вогню могло б забезпечити прискорення темпів цих переговорів.
В Офісі президента України відповіли, що припинення вогню "не може сприйматися відірвано" від інших аспектів урегулювання. Україна "справді хоче миру", і для цього є інструмент – саміт миру, додали в ОП.