Зеленський: Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність
Росія розраховувала, що російськомовні регіони України підтримають її план розколу держави, однак цього не сталося через патріотизм російськомовних українців. Таку думку висловив президент Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню Politico Europe висловив думку, що Кремль припустився помилки у спробі реалізувати в Україні свій план із повернення СРСР. Стенограму інтерв'ю опублікував сайт президента України.
"У Кремлі є бажання повернути назад Радянський Союз. Ми це прекрасно розуміємо. Завжди є два "слабкі місця", на яких базується інформаційна політика, – це релігія та мова. Ці речі або об'єднують, або розколюють суспільство. Є така політика Російської Федерації", – зазначив Зеленський.
Він нагадав, що Україна – демократична, ліберальна, унітарна держава, де державною мовою є українська. Водночас багато людей розмовляє російською, польською, угорською, румунською та болгарською мовами.
"Навколо мови ніхто не буде об'єднуватися, і це вже казали на початку війни, коли окупували Донбас. Усім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі та Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднуватимуться до російської політики, до ескалації конфлікту й до розколу в Україні. Це регіон, у якому я народився. І хочу сказати, що там живуть великі патріоти України. Це була велика, трагічна помилка Кремля щодо нашої країни", – сказав український президент.
Він підкреслив, що помилкова політика в бажанні повернутися в Радянський Союз довела людей до стану ненависті.
"Я впевнений, цього не станеться в будь-якому разі. Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність", – додав Зеленський.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.