Зеленський: Вакцинація проти коронавірусу має бути добровільною – нікого не потрібно силувати
Логістику постачання вакцини проти коронавірусу в регіони відпрацьовано, тому затримок бути не має, пообіцяв президент України Володимир Зеленський.
Вакцинацію проти коронавірусу в Україні мають розпочати відразу, щойно необхідний препарат доправлять в області, заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками зустрічі із заступником міністра охорони здоров'я, головним санітарним лікарем Віктором Ляшком 23 лютого. Слова Зеленського цитує Офіс президента України.
"Вакцинація [проти коронавірусу] повинна розпочатися якнайшвидше, щойно регіони отримають перші партії. Але вона має бути добровільною – нікого не потрібно силувати, краще детально проінформувати людей про належну якість препарату", – зазначив глава держави.
Логістику постачання вакцини, за словами президента, уже відпрацьовано в усі області, тому затримок бути не має.
"Передусім вакцинуватимуть лікарів медичних закладів, які надають допомогу коронавірусним хворим, потім – працівників соматичних лікарень, екстреної медичної допомоги, сімейних лікарів", – уточнили в Офісі президента.
Зеленський підтвердив готовність вакцинуватися разом з українськими військовими.
Очікували, що вакцинація проти коронавірусу в Україні стартує 15 лютого, коли надійдуть перші партії вакцини від AstraZeneca. 14 лютого міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що постачання затримують.
В Україні 22 лютого зареєстрували вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech. 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії. Її почнуть доправляти в регіони України вранці 24 лютого.
У ЮНІСЕФ 18 лютого заявили, що вакцину проти коронавірусу компаній Pfizer/BioNTech доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, перші безплатні щеплення українцям мають зробити в лютому. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від Pfizer та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від AstraZeneca. Також Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні. Окрім цього, передбачають, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.